Кіровоградська обласна філармонія
Lock
Головна Преса

Преса

* * * * *

* * * * *

 У Кропивницькому квітами та подарунками привітали
зі 100-річчям
«Кіровоградську правду»

На святкування прийшли працівники різних років: журналісти, редактори, верстальники. Ті, хто протягом всіх років працював над створенням видання. Також, були присутні керівники міста та області, представники офіційних установ, герої публікацій, колеги з інших редакцій. З часу народження газети у світ вийшло понад 22 тисячі номерів. Чотири покоління журналістів пройшли через редакцію «КП». А загалом працювало кілька тисяч працівників. Чотирьом журналістам «Кіровоградської правди» присвоєно звання Заслуженого журналіста України. «Ми до сторіччя «КП» готуватися почали задовго до цієї події. Ще кілька років тому. Це виражалося в проектах редакційних, які ми готували, і за 3 роки до сторіччя заснували особисту відзнаку редакційну «Герой КП». Протягом року ми пишемо про людей, які живуть поруч із нами, і на початку наступного року переглядаємо всі підшивки і визначаємо яскраві особистості. Потім вручаємо їм відзнаку. Останній напередодні  сторіччя був для нас відповідальний. Ми готувалися дуже інтенсивно. В кожному п’ятничному номері була рубрика «100-ліття КП». Ми переглянули підшивки за багато років, починаючи з 1945 року. Всі ці описи готували, згадували, про що писали в газеті тоді, про яких людей та події, як будувалося місто. Крім того, ми заснували кілька проектів, присвячених дітям. Це – «Іграшки рятують життя», «Привітай дитину з днем народження», «Диво під подушку» та інші. Вони і далі триватимуть у нас в газеті і не закінчаться зі сторіччям», -  зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП». До заходу редакція підготувала фотовиставку зі старих світлин редакційного колективу та сучасного колективу. Також, незвичний номер газети, стилізований під давнину, присвячений до 100-річчя з сучасним наповненням. В цьому номері спогади журналістів, які колись працювали в редакції, про їхні роки у газеті та побажання сучасному колективу. «Також, там є «Історія однієї світлини». Це про фотографа, на жаль, покійного, Василя Ковпака. На фото зображений маленький його син, який розповів нам про свого батька та про історію створення цієї фотографії», - зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП». Гості приходили з квітами та подарунками та вітали редакцію газети. Очільник ОДА Сергій Кузьменко подарував символічний подарунок - кришталеве перо. Іменні годинники від міського голови Андрія Райковича вручили Любові Попович та Боячко Ганні.
Сайт «Гре4ка» 01.02.2018 року.

* * * * *

 Капела «Орея» привезла у Кропивницький
колядки різних країн світу
 
У рамках щорічної концертної програми “Різдзвяні передзвони” від Кіровоградскьої обласної філармонії, до Кропивницького завітала одна з найкращих хорових капел Європи “Орея”.
Житомирська хорова капела “Орея” представила свій різноманітний репертуар, що включає в себе твори українських та зарубіжних композиторів: від Ганни Гаврилець “у неділю рано” до Лінаса Рімса “Sanctus”.
Також  глядачі мали змогу ознайомитися з колядками різних країн світу в оригінальній обробці художнього керівника “Ореї” Олександра Вацека. Олександр Вацек розповідає, що в університеті він ненавидів хор і хотів зробити його цікавішим: “Під час навчання у Вінницькому університеті на музичному факультеті  я терпіти не міг хор, і завжди думав, як би зробити його цікавішим. Почав щось шукати, придумувати. Адже можна стояти на одному місці, але співати так, щоб людям хотілося б це слухати: щоб кожна мелодія, кожна фраза була від серця, з любов’ю. Хор має нести енергію, бути живим: десь тупнути ногою, десь поплескати – це все створює атмосферу”.

Сайт «Перша електронна газета»
18.01.2018 р.

* * * * *

 В Кіровоградській обласній філармонії відбувся черговий концерт із циклу вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони»
 
В Кіровоградській обласній філармонії відбувся черговий концерт із циклу вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони». Цього разу глядачів порадувала чудовим співом академічна хорова капела «Орея» Житомирської обласної філармонії. У першому відділенні хор виконав ряд різдвяних колядок. У другому ж відділенні звучала музика світової класики та твори сучасних композиторів. Після завершення концерту митрополит Іоасаф висловив подяку виконавцям за прекрасну запропоновану програму та побажав колективу подальших творчих успіхів.
 
Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ»
16.01.2018 рік.

* * * * *

Митрополит Іоасаф відвідав презентацію Різдвяного фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят»
 
16 січня, з благословіння та за підтримки митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, у Кіровоградській обласній філармонії відбулася презентація Різдвяного фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят», за участю дітей та молоді з інвалідністю. Організаторами проекту виступили: Кіровоградська єпархія Українська Православна Церква, Кіровоградська обласна громадська організація батьків дітей з інвалідністю «Серце матері», Благодійний фонд «Нескорені» та фотохудожник Лана Ковирьова.
 
Головна мета полягала в тому, щоб показати світлі, чисті душі діток та молоді з інвалідністю, які прагнуть жити повноцінним життям, котрі, як усі інші, хочуть мати хороших друзів, безперешкодно навчатися, грати в ігри, відпочивати, відчувати себе потрібним, розвивати свої таланти. Також у фотоісторії ми можемо побачити, яке місце та роль займає ангел-охоронець у житті людини.
Під час презентації глядачів вітали учасники народного ансамблю бального танцю «Конвалія». Цікавими були виступи вихованців Кіровоградської музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза. Своїм співом та музикою порадували вокальні ансамблі «Сріблясті дзвіночки», «Музичне сяйво», «Перлинка» та струнний квартет.
Головною перлиною фотопроекту і фотоказки «Місто добрих янголят» стала незламна духом дівчина, відома фотомодель на візку, переможниця Всеукраїнського конкурсу краси «Краса без обмежень 2016», фіналіст і володар титулу «Міс Індивідуальність» І-го світового конкурсу краси серед дівчат на інвалідних візках, засновник і директор благодійного фонду "Нескорені" Оксана Кононець, яка поділилася враженнями від участі у фотосесії та побажала усім учасникам фотопроекту подальших успіхів та здійснення усіх мрій.
 
Своїми враженнями про особливості проведення фотопроекту «Місто добрих Янголят» поділилися її автори: фотохудожник Лана Ковирьова,  керівник Відділу релігійної освіти і катехізації Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Іван Шемедюк, голова Кіровоградської обласної громадської організації батьків дітей з інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута.
Керуючий Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф привітав усіх учасників з відкриттям особливого Різдвяного фотопроекту. Після вітального слова митрополит Іоасаф вручив грамоти і подяки усім хто працював над реалізацією фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят».
Також співорганізатор проекту голова  Кіровоградської обласної громадської організації батьків дітей з інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута висловила подяку митрополиту Іоасафу за постійну та активну підтримку сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю та вручила грамоту.
Під час презентації фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят» проходив збір коштів на чергову, планову операцію для Лісоволенка Дениса з багатодітної сім´ї. В кінці свята організатори передали кошти, близько 2000 грн для Дениса.
Після офіційної частини відкриття було пригощення чаєм та солодощами. Для дітей провели новорічні майстер-класи.

Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ»
16.01.2018 рік.
 

* * * * *

Як у Кіровограді презентували проект «Місто добрих янголят».
 
В обласному центрі у залі філармонії відбулася презентація проекту «Місто добрих янголят» сьогодні, 16 січня. Про це повідомляє DOZOR.
Так, під час заходу відбулася презентація фото-проекту та книги з однойменною назвою «Місто добрих янголят». До створення проекту долучилася Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви, Кіровоградська обласна громадська організація «Серце матері», а також фотограф.
«Сьогодні у нас подвійне свято, оскільки ми презентуємо і фотопроект, і книжку «Місто добрих янголят». Це добре велике свято, під час якого ми показуємо  наших діток, як янголяток. Ми починали працювати над проектом півроку тому. Тут задіяні діти з інвалідністю і здорові діти.  Локації для фото були у філармонії, в музеї, а також у фотостудії. Редактор книги – священик Іван Шемедюк. Наразі ми випустили 40 примірників книги «Місто добрих янголят», які подаруємо  дітям – учасникам проекту та нашим благодійникам. У проекті взяли участь 35 діток з особливими потребами, а також здорові діти», - розповіла голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.
Відкрила захід переможниця Всеукраїнського конкурсу краси «Краса без обмежень 2016», фіналістка і володарка титулу «Міс Індивідуальність» І світового конкурсу краси серед дівчат на інвалідних візках - Miss Wheelchair World 2017 Оксана Кононець.
«Я дуже рада бути поруч з вами. Впевнена, що янголи живуть серед нас і вважаю, що янгол-охоронець є у кожного. У дітей можна багато чому повчитися і головне – це доброта», - звернулася до присутніх фотомодель.
«У ці дні, починаючи від 7 і до 20 січня, як і тисячу років тому, наш народ святкує Різдво Христове, оскільки це надзвичайна подія для людства. Протягом усіх цих століть люди збираються, щоб подарувати один одному радість, оскільки радіти одному неможливо. А коли люди разом, то радість примножується. Сьогодні особливий день, коли вкотре у філармонії ми зібралися з дітками, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Ми вважаємо своєю повинністю, щоб цих дітей не оминути увагою, щоб вони відчули радість спілкування, щоб вони ніколи не почували себе залишеними. У даній виставці зображені усі найкращі моральні якості людини», - зауважив під час заходу митрополит Кіровоградський  і Новомиргородський Іоасаф.
У ході презентації проекту перед присутніми виступили маленькі вокалісти та музиканти. Також було відкрито благодійний ярмарок, під час якого збирали кошти на операцію для хворого хлопчика з багатодітної сім’ї Дениса Лісоволенка.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR»
16. 01. 2018 рік.

* * * * *

 Сотні кіровоградців взяли участь у «Різдвяних передзвонах»
 
У Кіровоградській обласній філармонії відбулося відкриття щорічних традиційних вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони» вчора, 9 січня.
Про це повідомляє DOZOR.
Організаторами заходу виступили Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви та Кіровоградська обласна філармонія. Зал був заповнений сотнями людей як з обласного центру, так і з районів Кіровоградщини. Традиційно вхід на захід був вільним.
Так, присутнім презентували театралізоване дійство  «Новонароджений Христос у віках», у якому брали участь, зокрема, й священики,  військові, талановиті учні недільних шкіл міста.  Перед очами глядачів промайнула вся історія християнства: від Різдва Христового, поклоніння Йому пастушків та волхвів, гонінь християн перших століть, через історію православ´я на Русі та гонінь в часи атеїстичної комуністичної влади і до наших днів. Між актами вистави хори соборів міста співали колядки та різдвяні пісні. Одну з найулюбленіших колядок українців «Добрий вечір тобі, пане господарю» співав увесь зал стоячи.
 «Сутність даного проекту полягає у продовженні благочестивих традицій та звичаїв нашого народу в прославленні Світлого Христового Різдва колядками, вертепами та інсценізаціями на духовну тематику, долученні всіх до розвитку культурної спадщини нашого краю.  Метою заходу є принесення різдвяної радості, щастя та душевного миру всім учасникам та глядачам. І такі вечори дають людям духову наснагу та втіху, підносять душу до небесного», - розповів у коментарі прес-секретар Кіровоградської єпархії УПЦ Іоанн Ганчин.
Після завершення концертної програми регенти хорів отримали відзнаки від митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, а маленькі артисти – солодкі подарунки.
«Всіх щиро вітаю зі святом!  Різдво Христове  - це акт втілення Божої любові, це любов Божа в дії. Господь послав Свого Сина, щоб врятувати людину. Ми знаємо, як це відбулося. Багато тисячоліть людство чекало на цю подію, її передбачали пророки. Та сьогодні ми святкуємо Різдво не як подію, яка відбулась одного разу: у  наших серцях щороку народжується Господь. Вітаю всіх вас з цим величним святом, з втіленням Бога, бажаю, щоб новий рік став для нас роком Божого благовоління, роком миру, порозуміння та успіху, щоб всі ми зберегли єдність духу в мирі», -  привітав митрополит.
Як зазначили організатори, даний різдвяний вечір є тільки початком  циклу «Різдвяні передзвони». Так, у суботу, 13 січня, для дітей покажуть виставу «Попелюшка». Початок ‪о 13:00.
‪У вівторок, 16 січня, о 12:00 відбудеться презентація фотоказки і соціального фотопроекту «Місто добрих янголят», а о 18:30 гості заходу можуть прослухати концерт академічної хорової капели «Орея».
‪У четвер, 18 січня, о 14:00 гостям філармонії презентують мистецький проект «Діти для дітей», а у неділю, 21 січня, у філармонії відбудеться концерт учасника шоу «Голос країни», священика Олександра Клименка.
 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR»
10.01.2017 рік.

* * * * *

 Нинішній рік – щедрий на визначні дати для Кіровоградської обласної філармонії. Одну з них – 45 років створення камерного оркестру «Концертіно» обласної філармонії - відзначили шанувальники камерної музики вчора.
За майже півстолітню історію оркестру не раз змінювався склад музикантів, на зміну засновнику і багатолітньому керівнику колективу Юрію Хілобокову  прийшла не менш талановита його донька Наталя, проте незмінною залишається любов шанувальників до прекрасної музики і «Концертіно».
Святковий концерт не став винятком із тисяч інших концертів колективу – в залі був аншлаг. Чимало вдячних слів і щирих побажань з нагоди ювілею звучало від представників влади, від керівництва філармонії, від відомих композиторів. Але найдорожчими для усіх музикантів оркестру були оплески і квіти від шанувальників.
Звучали для когось такі знайомі твори Баха, Моцарта, Вівальді, Бетховена, а хтось вперше відкрив для себе камерну музику, але всі глядачі в залі були зачаровані шедеврами класичної музики.
-    Я не вперше на концерті камерного оркестру. Щоразу приходжу із задоволенням послухати класичні твори. На диво вони такі сучасні. Багато людей кажуть, що не люблять класичну музику, не розуміють її, але повний зал філармонії демонструє скільки людей її любить і розуміє. Дуже добре, що обласна філармонія пропагує не тільки модні тенденції сучасного шоу-бізнесу, а дає можливість шанувальникам будь-яких жанрів насолодитися улюбленою музикою, - поділилася враженнями від концерту кіровоградка Наталія Соменко.
-    Скажіть, чи часто у своєму житті ви можете побачити живий виступ таких мега-зірок як піаніст Сергій Григоренко? Їх частіше бачать у мюзік-холах в Європі! А тут така можливість почути віртуозну гру в рідному місті! Керівник обласної філармонії Микола Кравченко дуже правильно робить, що не тільки зберіг, а й дає можливість розвиватися і популяризувати класичну музику. Завжди треба прагнути до вдосконалення, а не до спрощення, треба рости до класики, бо вона вічна, - каже глядачка Оксана Петренко.
-    Приємно було не тільки слухати музику, а й бачити гарно вбраних музикантів. Заступник губернатора Сергій Коваленко сказав на сцені, що обласна влада подарувала оркестру нові костюми. Це гарний знак. Отже там розуміють, що культуру треба підтримувати не тільки на словах, а й на ділі. А «Концертіно» бажаю радувати своїх шанувальників ще багато-багато років, - побажала музикантам кіровоградка Валентина Шевченко.

Газета «Кіровоградська правда»

* * * * *

Осінь, музика, ювілей...
Цьогорічна філармонійна осінь щедро дарує своїм шанувальникам свято музики, пісні, талантів... Не став винятком і ювілейний концерт камерного оркестру обласної філармонії «Концертіно», який зібрав чимало любителів класичної музики. 45-річчя – ніби і невелика дата, але скільки всього зроблено, скільки пройдено і досягнуто. Про це у своєму привітальному слові сказав директор філармонії Микола Кравченко, а перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко побажав колективу любові шанувальників, успіхів та натхнення, вручивши ювілярам грамоти та подяки від обласного керівництва. Ну а нові концертні костюми як подарунок від влади, які глядачі мали змогу оцінити, теж не були зайвими.
Урочиста частина швидко закінчилася, надаючи змогу  глядачам поринути у чарівний світ  музики. А насолодитися шанувальникам класики цього вечора було чим – Моцарт, Чайковський, Шопен, Шнітке та ін. у бездоганному виконанні ювілярів задовольняли слух  гостей філармонії. До речі, привітати «Концертіно» приїхав сам всесвітньо відомий італійський композитор Антоніо Віларді, твори якого «Мама» і «Зима» прозвучали у концерті. Публіка тепло зустрічала кожен виступ оркестру, даруючи аплодисменти, овації і традиційно квіти.
Хотілося б зазначити, що «Концертіно» часто співпрацює з відомими музикантами з усієї України, концерти яких так полюбляє кропивницька публіка. Тому і привітати колег приїхали лауреати міжнародних конкурсів Сергій Григоренко та Андрій Рахманінов, котрі подарували публіці незабутні номери у своєму виконанні. Квіти, овації стали заслуженою нагородою митцям.
Ну а арії у виконанні молодого соліста оркестру обласної філармонії Олександра Безая, перший сольний концерт якого пройшов нещодавно, стали справжньою родзинкою заходу. Ця зірка, що сходить, впевнена, ще покаже себе не лише на обласній сцені.
Хотілося б побажати колективові «Концертіно» і його художньому керівникові Наталії Хілобоковій і надалі тримати цю високу планку, творчих злетів, любові глядачів,успіхів та натхнення.

    Газета «Нова Газета»

* * * * *

 Магія голосу, самовідданого виконання та харизми
По-іншому і не скажеш – ніби якісь причаровані виходили глядачі після першого сольного концерту молодого вокаліста обласної філармонії, але багатократного лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Олександра Безая з програмою «Solo Classic», яка відбулася нещодавно у Кропивницькому в Обласній філармонії. Виступ артиста перетворився на справжнє шоу, в якому взяли участь симфонічний оркестр музичного училища (директор і диригент  Лариса Голіусова), камерний оркестр «Концертіно» (художній керівник Наталя Хілобокова), ансамбль бального танцю «Конвалія» (художній керівник Ігор Спінул), мішаний хор КМУ (керівник  Надія Шост), а також лауреат міжнародних конкурсів Анастасія Потоцька, котра стала справжньою перлиною концерту і зірвала шквал аплодисментів і бурю емоцій у публіки.
Протягом всього дійства Олександр не втомлювався дивувати і вражати глядачів. Від зворушливих, замріяних «Ніч яка місячна», «Ой ти дівчино з горіха зерня», «О Маританна», «Ты моя мелодия» до пристрасних, харизматичних «Тореадора», «Люди гибнут за металл» з опери «Фауст», а ефектний вихід артиста посеред зали у масці і плащі з арією Містера Ікса взагалі довів публіку до шаленства – аплодисменти, море квітів, вигуки браво стали заслуженою нагородою молодому таланту.
Дуетне виконання пісні «Місяць на небі, зіроньки сяють»  Олександра Безая і Анастасії Потоцької взагалі нікого не залишило байдужим. Кохання, тепло, ніжність відчувалися у кожному слові, у кожному рухові, їм вдалося достукатися до сердець глядачів, публіка вірила артистам і була вдячна за неповторні емоції.
Кульмінацією концерту стало виконання завершальної композиції «Балада про Україну», що просто підняла всю залу. Це стало ніби гімном, наскільки  сильно, емоційно і зворушливо звучала пісня. Кінець концерту, а публіка не розходиться під враженнями того, що відбувалося на сцені, ніби зачарована, прагне продовження. Справжня магія високого мистецтва. Виконання на біс трохи привели глядачів до тями, проте, виходячи і ділячись враженнями, публіка ще довго не могла оговтатися від почутого і побаченого.
Підсумовуючи, хочеться сказати, дебютний концерт пройшов із великим успіхом. Гордість проймає за талановитого земляка (Олександр родом із Знам’янки), хай і надалі успіх і аншлаги супроводжують співака. Так тримати!                                                                                         Газета «Нова Газета»

* * * * *

 Мистецький проект «Відкриваємо нові таланти»
фінішував у Кропивницькому

Учора, 12 жовтня, у Кіровоградській обласні філармонії відбувся заключний етап проекту «Відкриваємо нові таланти», який напередодні пройшов через кожен район області. Із цього підсумкового концерту стартував концертний сезон дитячої філармонії.
Мистецький проект «Відкриваємо нові таланти» у рамках культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв – дітям» розпочався у 2013 році. Його ініціювали Кіровоградська обласна філармонія спільно з департаментом культури та управлінням освіти КОДА, аби знаходити в області талановиту молодь.
Протягом 2016-1017 в рамках мистецького проекту «Відкриваємо нові таланти» у районах провели 25 концертів. Свої таланти показували кращі художні колективи і солісти позашкільних закладів освіти і культури області спільно з професійними колективами і солістами Кіровоградської обласної філармонії.
За цей час у мистецькому проекті взяв участь 101 колектив, а це понад 1000 дітей учасників. Кращі 20 колективів області з 11 районів приїхали на офіційне відкриття 27-го концертного сезону обласної дитячої філармонії у Кропивницькому. Зокрема, виступали дітки з Маловисківського, Долинського, Онуфріївського, Знамянського, Новоукраїнського, Новоархангельського, Гайворонського, Бобринецького, Олександрійького, Компаніївського, Кіровоградського районів та м. Олександрія, м. Кропивницький, м. Світловодськ і м. Знам’янка.

* * * * *

* * * * *

 Святковий концерт творчих колективів та солістів Кіровоградської обласної філармонії у рамках відкриття 72-го концертного сезону приємно вразив.
По-перше, молодим складом виконавців, по-друге, різноманіттям номерів та композиціями.
Дуже сподобався виступ камерного оркестру «Концертіно», де солісткою була Діана Любіченко (скрипка). Її мелодія принесла духовне задоволення та справжнє музичне захоплення. Під час виступу просто хотілося насолодитися мелодією та забути за все. Мабуть, це справжня нагорода як для виконавця, так і для слухача.
Не менш приємним був виступ дебютантки філармонії Олени Колосюк, яка запалила зал піснею Христини Соловій «Тримай». Витончений голос, неймовірна сила та гарне українське вбрання – все це дуже точно підкреслювало загальний мотив пісні.
Як побажання, хотілося б, щоб перший виступ звучав все ж таки українською мовою, а не російською. Тут мова йде не про ситуацію в країні, а про домінування та пропагування української мови над всіма іншими.
Хочеться додати, що відкриттям було й ставлення залу до виступаючих. Після кожного номеру запрошені щедро дарували оплески та схвальні вигуки творчим колективам. Особливо це відчувалося під час виступу                        Владислава Бураги, який присвятив пісню нашим захисникам на сході. Під час виступу люди з перших рядів підспівували разом з Владиславом. Хотілося, щоб таких номерів було більше.
Приємним є також те, що виступи були не переобтяжені та чергувалися одне з одним. На зміну сумним та душевним композиціям приходять без перебільшення танцювальні, як це було у колективу «Єлисавет-ретро».  
Дуже приємно було бачити академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни" з їх різноманіттям номерів.
Виступи можна вважати вдалими, якщо їх пам’ятаєш через декілька днів, а мелодії та слова наспівуєш під час буденної роботи. Саме так було з відкриттям театрального сезону «А музика звучить…». І музика звучала!

Аліна Каплій, сайт «Гре4ка»

* * * * *

 У ЗАХВАТІ ВІД КОНЦЕРТУ. У ЗАХВАТІ ВІД ВИКОНАВЦІВ
Завжди з величезним задоволенням відвідую концерти колективів Кі-ровоградської обласної філармонії. Я не можу віддати перевагу якомусь одному з них над іншими. Мене завжди бере у полон віртуозна гра музикантів із камерного оркестру «Концертіно», сповнюють величезною гордістю за Україну та її чудовий народ виступи академічного театру музики, пісні та танцю «Зоряни». Концерти ансамблю «Єлисавет-ретро» заряджають величезною позитивною енергією й оптимізмом, упевненістю, що у нас усе ще буде дуже добре.
Рада, що в  нашій філармонії, крім чудових колективів, зібралися ще й надзвичайно талановиті солісти. Такі, як Народний артист України                 Сергій Дьомін, Олександр Безай, Ярослав Страшной, Іванна Клоц, Артем Гасленко, Олена Колосюк та інші. Дивуюся вмінню директора філармонійного закладу Миколи Кравченка та художнього керівника Наталії Бондаренко організувати творчу діяльність на високому рівні. Недаремно ж наші солісти з успіхом гастролюють за кордоном, беруть участь у дуже престижних міжнародних конкурсах і стають їхніми лауреатами.
Мені подобається, коли всі філармонійні колективи та солісти збира-ються в одному гала-концерті. Як було сьогодні на перегляді програми із гарною назвою «А музика звучить...», який зібрав повну глядацьку залу, а його виконавці - багатий урожай дружних оплесків, що незмінно переходили в овації та не давали ведучій оголошувати наступний номер, і криків «Браво!». Дійсно, наші артисти були на висоті!
А співачка Олена Колосюк, як виявилося, цього листопадового вечора вийшла на сцену обласної філармонії вперше. Глядачі глибоко прониклися тим, про що натхнено співала дівчина, й дали високу оцінку її майстерності та чудовому голосу своїми гучними – аж до болю в долонях -  оплесками. В тих оплесках був і мій внесок.
Я з задоволенням відкрила для себе нову ведучу обласної філармонії Ірину Погребняк, яка є чудовим майстром розмовного жанру. До глибини душі вразило виконання нею вірша «Україно, п’ю твої зіниці...». Та ще й під музичний супровід «Концертіно». Таке поєднання посилює кожен із жанрів, тому його варто практикувати й надалі.
Не можу оминути виступ на концерті Вдалислава Бураги, учасника багатьох мистецьких проектів філармонії. Він виконав лише одну пісню, але ЯКУ! Проникливі слова, котрі викликають сльози (як добре було без війни, як важко жити, коли  «говорить» зброя)», чудова музика, пристрасне виконання. І нерозуміння слухачів, чому Владислав порадував їх лише однією піснею в своїму виконанні.
Бажаю артистам філармонії великих творчих успіхів і щоб їхня копітка творча праця була не тільки щедро винагороджена їхніми шанувальниками (що на сьогодні вже є), а й належно оцінена державою. А нам, глядачам, - побільше б зустрічей із улюбленими колективами та солістами філармонійного закладу!

Ольга Бондаренко, кореспондент газети «21-й канал».

* * * * *

 Старт нового сезону – особливе свято

Кілька років поспіль маю за честь бувати на концертах за участю солістів та колективів Кіровоградської обласної філармонії. Кожного разу це особливі вечори, які  залишають по собі яскраві враження. Відкриття нового концертного сезону – це довгоочікуване свято осені, яке щороку збирає аншлаг у затишній залі. Кожного разу чекаєш вже улюблених номерів та новинок, разом з тим бачиш новий крок у вдосконалені таланту та майстерності артистів.
Офіційний старт 72- го сезону, як на мене, був сповнений теплою, душевною атмосферою. Як глядач, може впевнено сказати, я побувала на родинному святі, де почуваєшся вільно, насолоджуєшся моментами. Безцінними є щирість від публіки та артистів, а також мурахи по шкірі, що з’являлися через загальний настрій у філармонії та талант наших земляків. Концерт пройшов для мене на одному подиху. Характер кожного виступу підкреслювали світлові ефекти. Лише було шкода, що не всі солісти філармонії цього вечора виступили. Проте з іншої сторони, це додало бажання завітати на подальші концерти, аби побачити й їх.
За специфікою роботи журналіста, звикла прислухатися не лише до своєї думки, але звертати увагу до думок людей. Під час урочистого заходу поряд зі мною (позаду та попереду) сиділи люди, що не стримували своїх емоцій та майже весь концерт коментували. Радіє, що коментарі були позитивні: «Ось ця дівчина гарно співає», «О, мій улюблений співак виступає», «Це нова солістка? Що й сказати – талановита», «В мене мурахи по шкірі», «І все ж, наші «Зоряни» - найкращі» і т.д.
Особисто для мене, аби сповна відчути атмосферу свята, важливо побачити, що відбувається за лаштунками. Цього вечора, у першу чергу побачила єдність, легке хвилювання не лише дебютантів, але й відомих артистів. Це свідчить про те, що відкриття сезону – вагома подія для кожного.  Варто сказати і про дружбу між колективами, які підтримували один одного. Тому може сказати, що це не просто один великий колектив професіоналів, а перш за все – дружня команда та навіть справжня творча сім’я. Дуже хочеться побажати, щоб наша обласна філармонія і надалі була такою дружньою, щирою та вражаючою. Успіхів Вам, творчих звершень, та щоб врешті решт українська влада гідно підтримувала культурну сферу держави.

Щиро, Ксенія Куприненко!  
 

* * * * *

 З 31 липня по 4 серпня 2016 року Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії брав участь у 25-му Міжнародному фольклорному фестивалі у м. Варна (Болгарія).
У фестивалі брали участь представники 8 держав, серед них: Болгарія, Україна, Кіпр, Грузія, Чілі, Колумбія, Сербія та Словакія.
Спільні концерти запрошених на фестиваль колективів проходили у відпочиваючих зонах міст Варна та Золоті піски.
Перед відкриттям та закриттям фестивалю всі запрошені колективи у яскравих національних костюмах проходили у дефіле по вулицям курортної столиці Болгарії – Варни. Цей парад Міжнародної дружби збирав багато місцевих жителів та відпочиваючих з різних країн світу.


Програми концертів були різнобарвними та колоритними - від повільних, ліричних пісень Словакії до надзвичайно рухливих та гарячих українського «Гопака» та грузинських танців.
Виступи Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» викликали масу аплодисментів та окриків «Браво», особливо після карколомних трюків у «Гопаці», «Плотогонах» та «Ятранських іграх». Великий успіх мали оркестрові номери, оркестр «Зорян» одностайно признано найкращим, дуже добре глядачі зустрічали солістку колективу – Тетяну Яковенко.
Заходи фестивалю проходили у надзвичайно дружній атмосфері, учасники з задоволенням допомагали один одному під час підготовки та проведення концертів, ділились своїми досягненнями у мистецтві, разом відпочивали у побутових умовах та умовах дозвілля.


Проживали учасники фестивалю у Золотих пісках в готелі «Сердіка», де були забезпечені гарні умови: сучасні номери, «шведський стіл», басейн з аква атракціонами, безкоштовний Wi-Fi та інші побутові зручності.
Концерти щоденно розпочинались о 21.00 годині, тому учасники мали можливість отримати насолоду від бірюзового моря та щедрого серпневого сонця.
Також, надзвичайне задоволення артисти театру «Зоряни» отримали від подорожі на новому автобусі «Неоплан», подарованому Кіровоградській обласній філармонії обласною державною адміністрацією та обласною радою. Бездоганна робота кондиціонера та нова автомобільна резина забезпечили комфортні умови подорожі, навіть, незважаючи на стан автомобільних доріг України.
Окремі слова вдячності адміністрація філармонії та артисти «Зорян» висловлюють народному депутату України Березкіну Станіславу Семеновичу, який проспонсорував вищезазначену поїздку. 
 

* * * * *

 ЗАГАЛЬНОДЕРЖАВНА УКРАЇНСЬКА ГАЗЕТА КУЛЬТУРА і ЖИТТЯ

24.06.16.

* * * * *

* * * * *

* * * * *

 

Дошка оголошень

 
Квитки продаються у касах філармонії та
в кіоску біля готелю "Київ". Телефон каси 24-12-03
моб. 0662359341

Вакансії


 

Інформація


 
 

Наша адреса

Україна, 25002,
м. Кіровоград,
вул. Кавалерійська (Орджонікідзе), 8,
тел. 24-12-06

  Наш канал на YouTube
"Кіровоградська обласна філармонія"
Email: filarmonya.kr@ukr.net
Website: www.filarm.kr.ua

Відеоанонс

Державні закупівлі

 

Статистика

Користувачі : 113
Зміст : 73
Посилання : 6
Переглянути хіти змісту : 331610

Хто на сайті

На даний момент 17 гостей на сайті

www.filarm.kr.ua

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval