Кіровоградська обласна філармонія

Watch

 

Головна Преса

Преса

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * * 

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

 «Фестиваль «Травневі музичні зустрічі»
у Кропивницькому закінчився концертом
Лідії Забілястої»
Учора, 29 травня, в філармонії у Кропивницькому відбувся концерт Народної артистки України, лауреата Національної премії ім. Т.Шевченка Лідії Забілястої у рамках фестивалю “Травневі музичні зустрічі”. Разом із нею на сцені виступили її учениці та солісти філармонії.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Разом із симфонічним оркестром музичного коледжу виконавці представили публіці класичну оперу. Зокрема, італійські композиції Джакомо Пуччіні, якого вважають одним з найскладніших для виконання композиторів.
Разом із Лідією Забілястою у Кропивницький завітали її учениці – Сянь Дзі та Діана.
Доповнили концерт своїми виступами солісти філармонії Анастасія та Олександр Безаї.
Завершальну композицію у виконанні всіх артистів глядачі проводжали стоячи та гучними оплесками.


Сайт «Перша електронна газета» 29.05.2019 р.

* * * * *

 «Головна мистецька подія сезону: концерт Lady Opera в Кропивницькому»

Неперевершений голос оперної діви підкорив чимало світових сцен. Ольга Чубарева – одна з 10 найкрасивіших оперних співачок світу, народна артистка України, і днями вона завітала у філармонію в Кропивницькому.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
У супроводі симфонічного оркестру Вінницької обласної філармонії Lady Opera виконала твори світової класики, а також народні українські пісні.
Ольга Чубарева співає в різних стилях і жанрах – від Й.С. Баха до А.Шенберга, від старовинної музики до авангарду. Універсальне сопрано співачки дозволяє поєднувати академічний спів із джазом, естрадою.
По завершенню концерту, співачка звернулася до публіки:
“Мені дуже приємно, що Кропивницький зустріч навіть не “теплим прийомом”, а “гарячим”. І я дуже радію, що в цій філармонії така вихована та вдячна публіка – це дуже важливо. Бажаю вам ще на цій сцені бачити великих музикантів, співаків, артистів. Нехай вони приїздять і побачать, який тут чудовий зал, які прекрасні глядачі. Дякую вам!”

Сайт «Перша електронна газета» 27.05.2019 р.

* * * * *

 «Колектив Кіровоградської об
ласної філармонії святкує 80-річний ювілей»

Кіровоградська обласна філармонія відзначила 80 років від дня заснування. Урочистості з нагоди визначного ювілею відбулися у середу, 22 травня.
Привітати колектив і його керівника Миколу Кравченка приїхали очільники філармонійних закладів з інших міст України. Прелюдією свята стало відкриття фотовиставки «Сузір’я Терпсихори» авторства відомого фотомитця Олега Шрамка та презентація книги «Віват, філармонія!», що з’явилася у світ у видавництві «Імекс ЛТД» на основі публікації у ЗМІ про діяльність філармонії за останні 35 років.
Сьогодні творчий колектив закладу нараховує 60 артистів, 9 з яких мають звання «Народний» та «Заслужений».
Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» удостоєні найпрестижнішої обласної премії «Честь і слава Кіровоградщини». Концертні маршрути Академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” – це, практично, усі міста України та країни Західної Європи, серед яких Німеччина, Бельгія, Голландія, Франція.
Незмінно професійно працює на радість глядачам камерний оркестр «Концертіно»,  ансамбль народної та сучасної музики «Єлисавет – ретро» та вокальне жіноче тріо «Дежавю».
На день свого народження артисти філармонії підготували велику концертну програму на 25 номерів.
Цього дня подякувати ювілярам за їхню творчість завітав заступник міського голови Кропивницького Андрій Паливода. Від імені очільника міста Андрія Райковича він привітав колектив зі святом, побажав подальших злетів та нових успіхів і звершень.         Андрій Паливода вручив цінний подарунок – іменний годинник Народній артистці України Антоніні Червінській, а  солістці – вокалістці Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Тетяні Яковенко – брендову сувенірну продукцію. Художньому керівнику камерного оркестру «Концертіно», Заслуженому діячу мистецтв України Наталії Хілобоковій з нагоди ювілею оголошено подяку від міської ради міста Кропивницького.

Сайт «Факел» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Колектив Кіровоградської обласної філармонії святкує 80-річний ювілей»

Урочисті заходи розпочалися із виконання музичної композиції «Віват, філармонія!» у виконанні камерного оркестру «Концертіно». На свято завітали директори обласних філармоній.
Із ювілеєм творчий колектив привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.
До привітань також долучилися голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, народний депутат Костянтин Яриніч, заступник міського голови міста Кропивницький Андрій Паливода.
Сергій Коваленко разом із Олександром Чорноіваненком вручили працівникам філармонії відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради та подарунки. Костянтин Яриніч вручив директору філармонії грамоту Верховної Ради України.

Святкування продовжилося ювілейним концертом.

Сайт «Кіровоградська обласна державна адміністрація» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «80-річчя філармонії: у Кропивницькому презентували фотовиставку та книгу!»

У Кропивницькому відкрили фотовиставку та презентували книгу з нагоди 80-річчя обласної філармонії.

На презентацію фотовиставки та книги завітали директори філармоній з різних куточків України
Більше пів року тривала підготовка фотовиставки.
Фотопроект "Сузір'я Терпсихори" створений спільно з Академічним театром музики, пісні і танцю "Зоряни".
Автор фотографій Олег Шрамко відзначає, що у виставці представлено 14 робіт, але фотографій вистачило б на три такі фотовиставки. Роботи відбирали разом з художнім керівником "Зорян".
У книзі "Віват філармонія!" представлено близько 40 інтерв'ю з директором Кіровоградської філармонії Миколою Кравченко. Інтерв'ю писали місцеві ЗМІ протягом 35 років.
- Ця книга - сповідь, вона не продається, а вручається тим, кому я довіряю свою історію, - відзначив директор філармонії Микола Кравченко.
Книгу видало місцеве видавництво Імекс ЛТД.

Сайт «Гре4ка» 22.05.2019 р.

* * * * *

 «Обласна філармонія відзначила ювілей»

Як повідомляють на сайті Кіровоградської ОДА, урочисті заходи розпочалися із виконання камерного оркестру «Концертіно» музичної композиції «Віват, філармонія!».
На свято завітали директори різних обласних філармоній України.
Із ювілеєм творчий колектив привітав перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко.
До привітань також долучилися голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, народний депутат Костянтин Яриніч, заступник міського голови міста Кропивницький Андрій Паливода.
Сергій Коваленко разом із Олександром Чорноіваненком вручили працівникам філармонії відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради та подарунки. Костянтин Яриніч вручив директору філармонії грамоту Верховної Ради України.
Святкування продовжилося ювілейним концертом!

Сайт «Гре4ка» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Як кіровоградська обласна філармонія відсвяткувала 80-річчя»

В обласному центрі відбувся концерт «Віват, філармонія!», присвячений 80-річчю з дня заснування закладу вчора, 22 травня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.

Так, на захід завітали не лише містяни та видатні діячі міста, а й дев’ятеро директорів філармоній України, зокрема, Полтавської, Вінницької, Тернопільської, Запорізької та Черкаської. На початку заходу ввімкнули відеоролик, який нагадав присутнім про історію філармонії.

«Зараз мене переповнює гордість за те, що я обрав цю професію. Артисти нашої філармонії по праву являються гордістю не лише Кіровоградщини, а й всієї країни. Дуже хочу, щоб у нашому репертуарі з’явилося більше пісень про кохання та рідну землю, а не про війну. Шкода, що багато акторів від’їжджають за кордон. Цьогоріч шестеро поїхали до Туреччини, Голландії, Бельгії та Китаю. Це трагедія для нашого народу та для мене, як для директора філармонії. Моя найбільша мрія, щоб стояла велика черга меценатів, які бажають допомогти мистецтву», - розповів у коментарі медіапорталу DOZOR директор філармонії Микола Кравченко.
«Завжди моя душа тягнеться до філармонії, тому що лише тут я можу відпочити розумом і тілом. Я бачу те, що з кожним роком актори удосконалюються, колектив намагається вигадати щось креативне і увесь час розвивається. Мені, як місцевій жительці, приємно, що мистецтво у нашому місті не стоїть на місці. Від концерту я отримала безліч позитивних емоцій та вражень. Було дуже приємно разом зі всіма згадати велику історію філармонії та дещо нове дізнатися для себе», - поділилася враженнями гостя заходу Анна Краснова.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Філармонія у Кропивницькому відсвяткувала своє 80-річчя гучним концертом»

Нові твори, емоційні виступи та невтихаючі оплески глядачів: учора, 22 травня, Кіровоградська обласна філармонія відсвяткувала свій 80-й ювілей гучним концертом.
Із цієї нагоди до Кропивницького з’їхалися директори 10-ти обласних філармоній України, працівників закладу нагороджували грамотами та подяками, а також подарунками від меценатів.
Цей концерт філармонії майже повністю вдалося зробити своїми силами, без запрошених гостей.
Оперними виконанням нової композиції, написаної спеціально до ювілею – “Vivat, філармонія!”, у супроводі оркестру, розпочали концерт солісти, лауреати міжнародних конкурсів Олександр та Анастасія Безаї.
Свою музику дарували глядачам також “Єлисавет ретро”, “Зоряни”, володарка премії імені Кравченків за 2016 рік Діана Єлисаветська та скрипач Андрія Рахманін.
Значна частина концерту була співочою – пісні від Тетяни Яковенко, Олександра Страшного, Іванни Клоц, Олексія Козачинського та тріо “Дежавю”.
Чуйний номер Владислава Бураги доповнила своїм танцем солістка театру танцю “Foresight”. Різноманітними номерами: від “циганочки” до українського гопака відзначилися й академічний театр музики, пісні й танцю “Зоряни”, а також запальну самбу представили вихованці спортивного клубу бального танцю “Олімп”.
Директор філармонії Микола Кравченко розповів про здобутки за ці 80 років:
“Радію з того, що наша філармонія одна з кращих за рейтингом Міністерства культури по багатьом показникам: творчості, фінансовій роботі, концертній діяльності, участі в Міжнародних фестивалях. Ми побували в 20 країнах світу, хто ще з директорів українських філармоній може таким похвалитися? І звідти ми привезли 12 найвищих нагород. Я пишаюся цим. Пишаюся та шалено вдячний, що до нас ідуть меценати. Зокрема, постійний меценат, до якого навіть не треба стукати в двері, бо він сам приходить і пропонує допомогу – це Станіслав Березкін. Я дуже йому вдячний і завжди радий бачити на наших концертах”.
Із нагоди ювілею керівник благодійного фонду Станіслава Березкіна “Добротвір” Геннадій Солдецький передав філармонії сертифікат на професійний баян для виступу музичних колективів. За словами директора філармонії Миколи Кравченка, “такий баян є мрією кожного колективу”.

Сайт «Перша електронна газета» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому презентували фотовиставку до ювілею обласної філармонії»

До ювілею обласної філармонії в її стінах відкрили фотовиставку «Сузір’я Терпсихори».
В експозиції – 14 робіт авторства Олега Шрамка, передає кореспондент CBN.
Це спільний проект, створений з академічним театром музики, пісні і танцю «Зоряни».

Сайт «CBN» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Обласна філармонія сьогодні:
директор про колектив та плани на майбутнє»

Обласна філармонія відзначила 80-річчя від дня заснування, про нинішній колектив закладу та плани на майбутнє кореспонденту CBN розповів незмінний протягом 35 років директор обласної філармонії Микола Кравченко.
Нині у штаті закладу працюють 60 артистів. Дев’ять із них мають звання «народний» та «заслужений», вісім стали лауреатами міжнародних і всеукраїнських конкурсів. Два працівники філармонії нагороджені грамотами Верховної Ради. Ансамбль «Зоряни» удостоєний найпрестижнішої обласної премії «Честь і слава Кіровоградщини».
Візитівка філармонії – театр музики і танцю – представляв українське мистецтво у 20 країнах світу. Високу нагороду «Духовний скарб Кіровоградщини» отримали двоє працівників закладу. За вагомий внесок у розвиток української культури і мистецтв Почесною грамотою Кабміну нагородили й обласну філармонію.
«Свого часу тут діяли 55 колективів, але це творчий процес – колективи створюються, потім ідуть в інші напрямки, в інші області, в інші країни. Багато дали концертів… Це історія, історія колективу, який живе в пошуку і натхненні. Філармонія маленька кропивницька десь займає третє місце у рейтингу Міністерства культури серед творчих колективів щодо творчої діяльності і в значній мірі за фінансовими показниками», – сказав керівник закладу і додав, що мріє про те, щоб працівники філармонії повернулися з-за кордону (за 35 років лише з «Зорян» виїхали понад 100 артистів балету), про чергу біля квиткової каси, про щедрих меценатів, достойні зарплати для артистів, оновлене приміщення (добудову репетиційного комплексу для «Зорян») тощо.
Нагадаємо, вчора, 22 травня, Кіровоградська обласна філармонія відзначила свій 80-річний ювілей.
Для гостей підготували двогодинний концерт. За 20 днів до заходу розкупили всі квитки. Показали близько 25 номерів. Засвідчити свою повагу приїхали директори 12 філармоній. Усі охочі зможуть побачити святкову програму ще й 30 квітня. Обіцяють феєрверк позитиву, майстерності і талантів.

Сайт «CBN» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Кіровоградська обласна філармонія відзначила 80-річний ювілей»

Вчора, 22 травня, Кіровоградська обласна філармонія відзначила свій 80-річний ювілей, повідомляє кореспондент CBN.
Святкування розпочав камерний оркестр «Концертіно», виконавши музичну композицію «Віват, філармонія», яку створили спеціально до 80-річчя закладу.
На заході також були присутні перший заступник голови обласної державної адміністрації Сергій Коваленко, голова обласної ради Олександр Чорноіваненко, народний депутат Костянтин Яриніч та заступник міського голови Кропивницького Андрій Паливода, які долучились до привітання працівників філармонії.
Сергій Коваленко разом із Олександром Чорноіваненком вручили працівникам філармонії відзнаки обласної державної адміністрації та обласної ради та подарунки. Костянтин Яриніч вручив директору філармонії Миколі Кравченку грамоту Верховної Ради України.
Концертну програму продовжив камерний оркестр «Концертіно», який виконав класичні та ексклюзивні номери.

Сайт «CBN» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «80 років на службі Мистецтву:
Віват, філармонія!»

Четвер, 23 травня 2019 10:53
Кіровоградська обласна філармонія відзначила 80 років від дня заснування. Урочистості з нагоди визначного ювілею відбулися у середу, 22 травня.
Привітати колектив і його керівника Миколу Кравченка приїхали очільники філармонійних закладів з інших міст України. Прелюдією свята стало відкриття фотовиставки «Сузір’я Терпсихори» авторства відомого фотомитця Олега Шрамка та презентація книги «Віват, філармонія!», що з’явилася у світ у видавництві «Імекс ЛТД» на основі публікації у ЗМІ про діяльність філармонії за останні 35 років.
Сьогодні творчий колектив закладу нараховує 60 артистів, 9 з яких мають звання «Народний» та «Заслужений».
Академічний театр музики, пісні і танцю «Зоряни» удостоєні найпрестижнішої обласної премії «Честь і слава Кіровоградщини». Концертні маршрути Академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни” – це, практично, усі міста України та країни Західної Європи, серед яких Німеччина, Бельгія, Голландія, Франція.
Незмінно професійно працює на радість глядачам камерний оркестр «Концертіно»,  ансамбль народної та сучасної музики «Єлисавет - ретро» та вокальне жіноче тріо «Дежавю».
На день свого народження артисти філармонії підготували велику концертну програму на 25 номерів.
Цього дня подякувати ювілярам за їхню творчість завітав заступник міського голови Кропивницького Андрій Паливода. Від імені очільника міста Андрія Райковича він привітав колектив зі святом, побажав подальших злетів та нових успіхів і звершень.         Андрій Паливода вручив цінний подарунок – іменний годинник Народній артистці України Антоніні Червінській, а  солістці – вокалістці Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Тетяні Яковенко – брендову сувенірну продукцію. Художньому керівнику камерного оркестру «Концертіно», Заслуженому діячу мистецтв України Наталії Хілобоковій з нагоди ювілею оголошено подяку від міської ради міста Кропивницького.

Сайт «Міська рада міста Кропивницького» 28.12.2018 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому відбулися урочистості
з нагоди 80-річного ювілею філармонії»

Кіpовогpaдськa облaснa філapмонія відзнaчилa 80 pоків від дня зaснувaння. Уpочистості з нaгоди визнaчного ювілею відбулися у сеpеду, 22 тpaвня.
Пpо це повідомляє Точкa доступу з посилaнням нa сaйт міськpaди.
Пpивітaти колектив і його кеpівникa Миколу Кpaвченкa пpиїхaли очільники філapмонійних зaклaдів з інших міст Укpaїни. Тaкож в уpочистостях взяли учaсть пpедстaвники облaсної тa міської влaди.
Нa почaтку святa відбулося відкpиття фотовистaвки «Сузіp’я Теpпсихоpи» aвтоpствa фотогpaфa Олегa Шpaмкa тa пpезентaція книги «Вівaт, філapмонія!», що з’явилaся на світ у видaвництві «Імекс ЛТД» нa основі публікaції у ЗМІ пpо діяльність філapмонії зa остaнні 35 pоків.
Сьогодні твоpчий колектив зaклaду нapaховує 60 apтистів, 9 з яких мaють звaння «Нapодний» тa «Зaслужений».
Aкaдемічний теaтp музики, пісні і тaнцю «Зоpяни» удостоєні нaйпpестижнішої облaсної пpемії «Честь і слaвa Кіpовогpaдщини». Концеpтні мapшpути Aкaдемічного теaтpу музики, пісні і тaнцю “Зоpяни” – це, пpaктично, усі містa Укpaїни тa кpaїни Зaхідної Євpопи, сеpед яких Німеччинa, Бельгія, Голлaндія, Фpaнція.
Незмінно пpофесійно пpaцює кaмеpний оpкестp «Концеpтіно»,  aнсaмбль нapодної тa сучaсної музики «Єлисaвет - pетpо» тa вокaльне жіноче тpіо «Дежaвю».
Нa день свого нapодження apтисти філapмонії підготувaли велику концеpтну пpогpaму нa 25 номеpів.
До пpивітaнь тaкож долучилися головa облaсної paди Олексaндp Чоpноівaненко тa нapодний депутaт Костянтин Яpиніч.
Сеpгій Ковaленко paзом із Олексaндpом Чоpноівaненком вpучили пpaцівникaм філapмонії відзнaки облaсної деpжaвної aдміністpaції тa облaсної paди тa подapунки. Костянтин Яpиніч вpучив диpектоpу філapмонії гpaмоту Веpховної Paди Укpaїни.

Сайт «Точка доступу» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Понад 100 артистiв обласної філармонії
за 35 років виїхало за кордон»

За останнi 35 рокiв за кордон виїхало понад 100 артистiв обласної фiлармонiї.
Про це кореспонденту сайту Златопіль повiдомив керiвник закладу Микола Кравченко.
За його словами, це лише артисти белету, якi працювали у складi академiчного театру музики, пiснi i танцю “Зоряни”.
У фiлармонiї мрiють, щоб талановитi земляки повернулися, мали достойнi зарплати i працювали на батькiвщинi.
Додамо, що до 80-річного ювілею в обласній філармонії відкрили фотовиставку “Сузір’я Терпсихори”.
Це – спільний проект Олега Шрамка та “зорян”.
ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ: У Кропивницькому відзначили 80-річчя Кіровоградської обласної філармонії
На світлинах фотомайстер закарбував артистів у вирі танцю.

Сайт «Златопіль» 24.05.2019 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому відзначили 80-річчя Кіровоградської обласної філармонії»

Учора, 22 травня, у Кропивницькому відбулись урочистості на честь святкування  80-річчя заснування Кіровоградської обласної філармонії.

Про це повідомляє кореспондент сайту Златопіль.

У програмі за участі камерного оркестру “Концертіно”, інструментального ансамблю “Єлисавет-ретро” та інших колективів філармонії, було виконано класичні та ексклюзивні номери.
На гала-концерті під назвою “Віват Філармонія!” був присутній голова Кіровоградської обласної ради Олександр Чорноіваненко, народний депутат Костянтин Яриніч, перший заступник голови Кіровоградської ОДА Сергій Коваленко, а також представники міської влади.

Звернувшись до усіх присутніх Олександр Чорноіваненко висловив подяку працівникам філармонії, відзначивши, що зусилля які вони докладають викликають гордість та повагу.
“Сьогодні багато людей прийшло привітати наших героїв, і це знак поваги до колективу, та керівництва. Я хотів би, що б кожного дня у філармонії було так багато людей, щоб перед входом стояла черга. Усі заходи, які ми проводимо, ми проводимо разом з філармонією, з тими, хто не відпочиває, а працює день і ніч задля людей”,- зазначив голова обласної ради.

Окрім того, за значний внесок у життя Кіровоградської обласної філармонії, розвиток мистецта та з нагоди 80-річчя подяку отримали директор закладу, заслужений працівник культури України Микола Кравченко, а також керівники колективів: “Зоряни”, “Єлисавет-ретро”, “Концертіно” та інші.

Сайт «Златопіль» 23.05.2019 р.

* * * * *

 «Вечір італійської опери відбувся у Кропивницькому»
Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на прес-службу міської ради Кропивницького(1).
Своїми творчими здобутками цього вечора поділилася з кропивничанами  лауреатка міжнародних та всеукраїнських конкурсів, солістка  Анастасія Безай. Разом з нею зі сцени філармонії чарували шанувальників оперної музики у Кропивницькому симфонічний оркестр та мішаний хор музичного коледжу під орудою Лариси Голіусової та соліста обласної філармонії Олександр Безай.
У програмі концерту лунали всесвітньо відомі мелодії Верді, Пуччіні, Понкьєллі, Масканьї, Фальво, Помуса, звучали арії найвідоміших італійських опер – "Сила долі", "Джоконда", "Манон Леско", "Тоска", "Чіо-Чіо Сан", "Аіда". Кульмінацією ж вечора став цикл музичних творів з опери "Травіата" - їх виконання глядачі зустрічали стоячи і з бурхливими оваціями.
Майстерність Анастасії Безай, музикантів симфонічного оркестру та хористів високо оцінили кропивничани: із охочих вручити учасникам квіти формувалися довжелезні черги
Сайт «Depo.Кропивницький» 21.05.2019 р.

* * * * *

 «Кропивницький: Італійська опера зачарувала шанувальників високого мистецтва»

Нескінченні овації, витончені манери артистів, шикарні костюми і нескінченний потік шанувальників з квітами. 20 травня у рамках фестивалю "Травневі музичні зустрічі" у Кіровоградській обласній філармонії пройшов вечір італійської опери BELLA VOCE.

На сцені виступали оперна співачка Анастасія Безай і артист-вокаліст камерного оркестру «Концертіно» Олександр Безай, молодий талант Анрі Болквадзе, а також мішаний хор Кіровоградського музичного коледжу під супровід симфонічного оркестру музичного коледжу під керуванням Лариси Голіусової. Зі сцени лунали арії з найвідоміших творів італійської опери - "Чіо-чіо сан", "Аіда", "Повернися в Соренто" та інші твори.

Анастасія чарувала гостей вечора не лише співом і акторською грою, а також і гарним вбранням, у які співачка перевдягалась для більш точного втілення в образи: чорну вишукану сукню змінило рожеве кімоно,  а  щасливе подружжя Безай  у червоному виглядало бездоганно.

Глядацький зал був у захваті, а віддані шанувальники таланту оперної діви шикувалися у чергу, щоб вручити їй весняні квіти.

Здивував незвичним амплуа і Анрі Болквадзе, якого ми звикли чути при виконанні популярних світових хітів.

Сайт «Утренний город» 21.05.2019 р.

* * * * *

 «Перший сольний концерт Анастасії Безай відбувся у Кропивницькому»

Днями в обласній філармонії у Кропивницькому відбувся перший сольний концерт Анастасії Безай (Потоцької) під назвою “Bella Voce”. Дебют співачки ознаменувався аншлагом. Виконавицю задарували квітами, а по завершенню глядачі ще довго проводжали її гучними оплесками.

Про це повідомляє Перша електронна газета.

У супроводі симфонічного оркестру музичного коледжу Анастасія Безай представила публіці репертуар класичної італійської оперної музики. У цей день дарували свій спів також чоловік Анастасії, соліст філармонії – Олександр Безай та учасник “Голосу країни-8” Анрі Болквадзе.
Варто згадати про постійні зміни образів співачки: ніжна гейша, граціозна Клеопатра та інші перевтілення Анастасії зустрічалися оваціями та оплесками, а вигуки “Браво!” чулися у кінці майже кожної композиції.

“Це незабутні емоції! Я навіть не можу виокремили щось одне з цього концерту, адже Анастасія весь час була такою різною, такою проникливою. Відчувалося, що вона “співає душею”. Дуже емоційна дівчина, сподіваюся потрапити ще раз на її концерт”, – ділиться враженнями глядачка Вероніка.

Сайт «Перша електронна газета» 22.05.2019 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому відкрився ХХ Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики»

В обласному центрі стартував ХХ фестиваль камерної та симфонічної музики "Травневі музичні зустрічі"
•    16 травня 2019 11:59

Про це повідомляє Depo.Кропивницький з посиланням на "Ранкове місто".
Увечері 15 травня у Кропивницькому стартував ХХ Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики "Травневі музичні зустрічі". За 22 роки на сцені обласної філармонії, де і розпочався фестиваль, побували кращі колективи та солісти нашої країни та далекого зарубіжжя.
Цього року фестиваль розширює свої межі й вирушить до наступних районів області: Бобринецький, Благовіщенський та до трьох ОТГ.  
Півтори години глядачі насолоджувалися творами, що відтворювали під відкритим небом духовий оркестр та джаз-бенд музичного коледжу.

Сайт «Depo.Кропивницький» 16.05.2019 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому стартував ХХ фестиваль камерної та симфонічної музики»

Увечері 15 травня у Кропивницькому стартував ХХ Всеукраїнський фестиваль камерної та симфонічної музики «Травневі музичні зустрічі». За 22 роки на сцені Кіровоградської обласної філармонії, де і розпочався фестиваль, побували кращі колективи та солісти нашої країни та далекого зарубіжжя.

Заступниця голови обласної державної адміністрації Світлана Лобанова привітала присутніх з початком ХХ фестивалю та передала слова вітання від очільника ОДА Сергія Кузьменка.

- Дійсно, вже 22-й рік поспіль проходить цей фестиваль, який народився саме у нашому місті та став визначним святом. Ми у ці травневі дні відчуваємо себе мистецьким центром. Адже до нашої області з’їжджаються з різних куточків України та зарубіжжя визначні митці. Тому хочу побажати учасникам творчої наснаги, а фестивалю – багато років життя, - говорить Світлана Лобанова.

Цього року фестиваль розширює свої межі й вирушить до наступних районів області: Бобринецький, Благовіщенський та до трьох ОТГ.  
Півтори години глядачі насолоджувалися творами, що відтворювали під відкритим небом духовий та джаз-бенд Кіровоградського музичного коледжу.


Аліна Кули
Сайт «Утренний город» 16.05.2019 р.

* * * * *

 «Фестиваль «Травневі музичні зустрічі» стартував концертом просто неба»

У Кропивницькому відбулося відкриття ХХІІ концертного сезону вечорів камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”, які організовує обласна філармонія. Ці зустрічі традиційні для закладу та вже 3-й рік поспіль їх відкриття проходить у нетиповому форматі – концерт на Філармонійній площі відбувся під відкритим небом. Про це повідомляє Перша електронна газета.
Усі бажаючі могли послухати виконання світових класичних і сучасних творів від духового оркестру та Джаз-бенду Кіровоградського музичного коледжу.

“Я була на минулорічному відкритті, яке теж відбувалося перед філармонією. Мені настільки сподобався цей незвичний формат, що я з нетерпінням чекала чогось подібного й цього разу. Я сказала своїй сім’ї: “Ми всі йдемо на відкриття травневих зустрічей, це треба побачити кожному”. І мої рідні теж в захваті, як і я! До речі, глядачів було ще більше, ніж минулого року, а багато хто прийшов сім’ями. Керівництву філармонії велика подяка за такі чудові заходи!”, – ділиться враженнями глядачка Марина.

Сайт «Перша електронна газета» 16.05.2019 р.

* * * * *

 «Травневі зустрічі: у Кропивницькому простонеба грали джаз»

Опубліковано Четвер, 16 травня 2019
Кількість переглядів – 432

15 травня у Кропивницькому відкрили вже традиційний фестиваль «Травневі зустрічі».

Відкриття фестивалю просто неба на філармонійній площі відбувається втрегє. Організатори до останнього переживали, аби дощ не зіпсував планів: перебратись із глядачами до філармонії були готові, але руйнувати неповторну атмосферу не хотілось.
Перед глядачами дебютував духовий оркестр і джаз-бенд студентів Кіровоградського музичного коледжу під керівництвом Володимира Чернишенка.

Наступні концерти в рамках фестивалю відбудуться вже у приміщенні.

«Травневі зустрічі взагалі особливі. Тому що камерно-симфонічна музика не так часто звучить у Кропивницькому. У нас вона звучатиме і на вулиці, і в залі філармонії. Основні події це концерт «Леді опера» народної артистки України Ольги Чубаревої, солістка Національної філармонії України, та концерт Лідії Забілястої, Народної артистки України під назвою «Каста діва». Також вперше на нашій сцені із симфонічним оркестром, змішаним хором Кіровоградського музичного коледжу виступить Анастасія Потоцька ( Безай) разом з солістом філармонії Олександром Безаєм. Переважатиме вокальна класика. Також буде концерт оркестру «Концертіно» і піаніста зі Львова Сергія Григоренка. Звучатиме Шопен і Моцарт,» - художній керівник обласної філармонії Наталя Бондаренко.

Сайт «Гре4ка» 16.05.2019 р.

* * * * *

 «Кропивницький: восьме диво світу
за версією обласної філармонії»

За традицією директор обласної філармонії Микола Кравченко і його перший заступник Оксана Буртова зустрічали публіку у фойє і навіть не намагалися приховати своє вдоволення. Ще б! Народ усе йшов і йшов. Давненько я не бачила у філармонії такого напливу. «Так і напиши: «Я була в шоці…», – засміявся Микола Іванович. Ну, шок не шок, а присмак переаншлагу присутній.
Ось вам і красномовна відповідь на запитання, чи потрібно святкувати 8 Березня. Справа у тому, що концерт присвячувався прекрасній половині людства «Весняне рандеву». Скільки теплих і ніжних слів прозвучало на адресу мам, бабусь, коханих… І яка звучала музика! Не скупилися на епітети і навіть назвали жінку восьмим дивом світу.
Відкрив концерт ансамбль Центру дитячої і юнацької творчості «Росинка», яким керує заслужений працівник культури України Галина Чайковська, композицією «Прийшла весна». Серед запрошених виконавців був відомий не тільки в нашому місті ансамбль бального танцю «Конвалія», що теж вносив весняний настрій в наше «Весняне рандеву». Гарні почуття викликали у присутніх (Як ви здогадуєтеся, переважали в залі жінки) наймолодші учасники концерту – вихованці  студії художнього слова «Юність» ОЦДЮТ. Дзвінко, щиро, весело звучали вітання хлоп’ят.
Але, звісно, основу концерту становили виступи колективів філармонії. Камерний оркестр «Концертіно», у супроводі якого подарував жінкам знамениту Каватину Фігаро лауреат міжнародних конкурсів Олександр Безай. Вкотре потішив публіку ансамбль «Єлисавет-ретро», який виконав кілька інструментальних номерів і в супроводі якого  виступало тріо «Дежавю», що вже полюбилося  нашій публіці (навіть ходять чутки, що дівчаток збираються переманити, втім, не буду нічого стверджувати, чула краєм вуха, то й з вами ділюсь. А дівчатка гарні і талановиті).
Ну переповідати  про концерт  справа не така вдячна Коли б я вам заспівала, як Владислав Бурага, Артем Гасленко чи Олексій Козачинський. Не можу.
І пісень таких не знаю. Хоч усі вони «все про кохання та все про любов». Однак, не можу не сказати про виступ ще одного колективу. Звичайно, про наших зоряних «Зорян»: хореографічну композицію «Козачок» і знаменитий «Чардаш» В.Монті в аранжуванні Миколи Кваші, де солірувала дивовижна скрипалька Марія Бариш. Її слухаєш, за нею спостерігаєш і уявляєш себе серед яких –  небудь «красунь кабаре».
Ну про кабаре це фантазії, а ось зазирнути у філармонійний «Бар-Арт», вгамувати спрагу після  такого чудового концерту і поділитися враженнями, то це запросто. Ми ділилися.
«Вгадайте, чого мені не вистачало в цьому концерті?» Вгадав Микола Іванович: «Ярослава Страшного?» І  потрапив у точку, як-то кажуть.  Забракло мені «Іспанського болеро», та й тих же «Очей волошкових». Та це вже «суб’єктивні підсумки». Спасибі за концерт. А між іншим, у цей день філармонія концертом порадувала… тричі.

Валентина Левочко
Сайт «Рідний Край» 07.03.2019 р.

* * * * *

 «Весняне рандеву», Полякова, 8 березня:
чим дивує філармонія»

6 березня з нагоди Міжнародного жіночого дня у Кіровоградській обласній філармонії відбувся святковий концерт “Весняне рандеву”. Як пов’язана Ольга Полякова з цим концертом і  хто з’являвся у цей день на сцені розкаже Перша електронна газета.
Філармонія продовжує активно проводити різноманітні концерти як і з запрошеними артистами, так і власним складом. Одним із головних таких дійств є щорічне “Весняне рандеву” – концертна програма, присвячена початку весни та Міжнародному жіночому дню.
Окрім солістів нашої філармонії, своїми номерами привітали жінок із 8-м березня й інші творчі колективи міста Кропивницького: запальні латино-американські танці та пристрасне танго від народного ансамблю бального танцю “Конвалія”, тематичний український номер від академічного театру музики й танцю “Зоряни” та композиція “Прийшла весна” від народного хореографічного ансамблю України “Росинка”.
Вокальні привітання дарували солісти філармонії, лауреати міжнародних і всеукраїнських конкурсів Олександр Безай, Владислав Бурлага, Олексій Козачинський, Артем Гасленко під музичний супровід камерного оркестру “Концертіно” й ансамблю “Єлесавет-ретро”.
Директор Кіровоградської обласної філармонії Микола Кравченко розповів, що квитки на концерт повністю розпродані:
“Такий аншлаг, зазвичай, буває в 2-х випадках: на виступі Ольги Полякової та на нашому концерті “Весняне рандеву”. А коли жодного квитка в касі немає, усвідомлюєш усю повагу глядачів до нашої праці, нашого колективу. Я радий, що на сьогоднішньому концерті було багато привітань і слів подяки до прекрасних жінок. Сподіваюся, ми створили чудовий настрій для всіх”.

Сайт «Перша електронна газета» 11.03.2019 р.

* * * * *

 «У філармонії жінок із Кіровоградщини привітали зі святом весни»
Майже тисяча жінок із Бобринецького, Компаніївського, Вільшанського, Добровеличківського, Кропивницького Новоукраїнського районів та селища Нового зібралися в обласній філармонії напередодні Міжнародного жіночого дня. Усіх їх на щорічний святковий концерт “Весняне рандеву” у Кропивницький запросив народний депутат України Станіслав Березкін.
“Вітаю всіх вас з прийдешнім святом 8 березня, мої милі, дорогі, красиві жінки! – звернувся до гостей народний депутат. – Я вас люблю, ціную, поважаю! І бажаю кожній усього найкращого: міцного здоров’я, успіхів на роботі, радості, любові і злагоди вдома. Нехай чоловіки вас шанують і цілують кожного дня! Хай Бог оберігає, а в кожній сім’ї буде мир, благополуччя і достаток”, – побажав Станіслав Березкін.
Грамоти і окремі слова подяки від народного депутата цього дня отримали: Олена Савицька (заступник директора ЦДЮТ «Центр-Юність» Новенської селищної ради), Оксана Сигида (директор Помічнянської ЗШ І – ІІІ ст. №1), Лариса Фоменко (лікар-педіатр ЦПМСД міста Новоукраїнка), Оксана Доброва (майстер виробничого навчання Піщанобрідського професійного аграрного ліцею), Марія Наумова (директор Перчунівської ЗШ І – ІІІ ст.), Олена Медведенко (соціальний працівник Територіального центру соціального обслуговування населення вільшанського району), Лілія Капраленко (працівник поштового відділення міста Бобринця), Світлана Бойко (учитель Першотравенської ЗШ І – ІІІ ст.) і Наталія Мокряк (педагог-організатор КЗ «Карлівське НВО»). Варто зазначити, що Наталія – мама героїчного моряка Романа Мокряка, який вже 102 дні знаходиться в полоні країни-агресора – Російської Федерації. Станіслав Березкін подякував жінці за виховання сина – мужньої людини і справжнього патріота.
Святковий настрій підтримав творчий колектив обласної філармонії, який підготував яскраву і захоплюючу концертну програму. Для гостей виступали хореографічний колектив “Росинка” й ансамбль танцю “Конвалія”, камерний оркестр “Концертіно” й інструментальний ансамбль “Єлисавет-ретро”, а також лауреати міжнародних співочих конкурсів Олександр Безай, Владислав Бурага, Олексій Козачинський та Ярослав Страшной.
Невгамовний сміх і справжній шквал оплесків викликали в прекрасних глядачок вихованці студії художнього слова «Юність» – маленькі джентльмени розказали всю правду про насичені жіночі будні, а також про найкрасивіших матусь, найдобріших бабусь, найвеселіших сестричок і найгарніших подруг. Головним подарунком чарівним жінкам від народного депутата Станіслава Березкіна став виступ заслужених артистів України Назарія та Дмитра Яремчуків. Брати тішили глядачок новими піснями, а також виконували добре знані хіти свого батька – співака Назарія Яремчука.
“Шановні жінки, ви – потужна рушійна сила Кіровоградщини! Тож бережіть свій вогонь, свій внутрішній запал! Вітаю всіх вас зі святом весни, любові і краси! А сьогодні в цьому залі так багато краси! Хай вона квітне і залишається такою ж нев’янучою на многії і многії літа!” – звернувся до прекрасних панянок Дмитро Яремчук.
По завершенні святкового концерту всі гості отримали солодкі подарунки, а учасники – квіти від народного депутата України Станіслава Березкіна.

Сайт «Перша електронна газета» 06.03.2019 р.

* * * * *

 «Порушуючи закони гравітації: «Сухішвілі» виступили у Кропивницькому»
12 березня у Кіровоградській обласній філармонії був повний аншлаг: на сцені глядачів дивували своїми номерами танцюристи Національного балету Грузії “Сухішвілі”.
До Кропивницького “Сухішвілі” приїжджає вже 12-й раз. І кожного разу глядацька зала переповнена його поціновувачами. Недарма цей колектив називають “8-м дивом Світу”, про нього пишуть книжки та знімають фільми.
“Кожен рух танцюристів настільки відточений, а стрибки в повітря руйнують усі закони гравітації. “Сухішвілі” не треба описувати словами, на їх виступи треба дивитися – це справжня феєрія. Під кінець концерту долоні болять від аплодисментів, але сидіти та просто споглядати неможливо: хочеться аплодувати, кричати “Браво!” ще гучніше. Не знаю як можна більше передати шалену вдячність за такі емоції”, – ділиться враженнями прихильниця “Сухішвілі” Оксана.
Кожен із номерів балету представляє побут і життя людей у різних регіонах Грузії. Цьогорічний концерт складався з 2 частин: в першій були представлені традиційні танці, а в другій, яку відкрив український танок – змішані. Одним із вражаючих номерів став танець воїнів хорумі –  із шаблями та кинжалами, який вважається візитівкою “Сухішвілі”. У ньому розкривалася висока майстерність танцюристів: акробатичні трюки та високі стрибки супроводжувалися постійними оплесками публіки.
Традиційно, музичним супроводом балету був їхній власний оркестр.
“У вашому місті, в рамках цього Всеукраїнського туру, вже 38-й концерт. І нараховуємо 12-й раз, як ми приїзжаємо до Кропивницького, і публіка нас завжди зустрічає з великою любов’ю. Глядач у вас дуже культурний, нас завжди дуже добре сприймають, і ми кожного року намагаємося привезти щось новеньке, завжди намагаємося зробити якусь прем’єру у вашому місті. Хоча сцена філармонії для нас трохи замала, але ми завжди з великим задоволенням виступаємо тут і намагаємося нашу позитивну енергію передати в зал, а бумерангом отримуємо таку саму – позитивну енергію від публіки, її захоплення. Приїжджати сюди – велика радість”, – розповіла керівниця Національного балету Грузії “Сухішвілі” Ніно Сухішвілі.
“Сухішвілі” існує вже 74-й рік і останні 15 років балет приїзжає до України з гастролями. У своїх номерах він зберігає давні традиції та неповторний стиль, показуючи весь колорит Грузії.
Сайт «Перша електронна газета» 16.03.2019 р.

* * * * *

 «У філармонії нагородили та привітали з 8 Березня жінок з Кіровоградщини»
У Кіровоградській обласній філармонії вручили відзнаки та привітали з 8 Березня жінок, які працюють у освітній, медичній та інших галузях, а також жінок-правоохоронців, рятувальників тощо сьогодні, 6 березня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
Так, орден княгині Ольги ІІ ступеня отримала тренер-викладач з плавання спортивної школи № 1 Олена Кузніцова,  а орден княгині Ольги ІІІ ступеня - директор виконавчого товариства з додатковою відповідальністю «М'ясокомбінат «Ятрань»» Наталія Артеменко. Почесне звання «Заслужений лікар України» присвоїли головному лікарю Кіровоградської обласної лікарні Ларисі Андреєвій, а подяку Прем'єр-міністра України вручили директору медколеджу ім. Є.Мухіна Світлані Бондар.
«Дуже приємно сьогодні мати змогу привітати найпрекраснішу половину Кіровоградщини. Жінка – це берегиня України, і її роль надзвичайно важлива. Ми сьогодні хочемо подякувати, що ви робите Кіровоградщину красивішою та завжди залишаєтеся поряд із нами», - привітав голова облдержадміністрації Сергій Кузьменко.
На святі виступив народний ансамбль бального танцю «Конвалія»,  муніципальний духовий оркестр та солісти філармонії. Після заходу на гостей у холі чекав банкет.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 06.03.2019 р.

* * * * *

 «Порошенко у Кропивницькому розповів, чому доплати до пенсії – це не передвиборчий піар»
28.02.2019 17:36    
Сьогодні, 28 лютого, під час виступу на Раді регіонального розвитку Кіровоградщини Президент Петро Порошенко наголосив, що автоматична індексація пенсій та доплати, які пенсіонери отримають у березні та квітні – це нова практика підтримки найменш захищених верств населення, а не передвиборчий піар.
Про це повідомляє Перша електронна газета за інформацією з офіційного сайту Президента.
Нагадаємо, Петро Порошенко у Кропивницькому оголосив, що вніс у Раду новий законопроект про покарання за незаконне збагачення.
Автоматична індексація пенсій запроваджується з 1 березня цього року. За її результатами пенсії зростуть у понад восьми мільйонів пенсіонерів, а на Кіровоградщині – у 216 тисяч.
 «Це не є жодним передвиборчим піаром, бо рішення про це ми разом із Прем’єр-міністром та Урядом прийняли ще у 2017 році. І від завтрашнього дня буде перша індексація. 50% збільшення йде за показником інфляції – 9,8% за минулий рік, 50% – за рахунок випереджаючого зростання заробітної плати, яка склала майже 24,6% в номінальному виразі. Таким чином, для пенсіонера пенсія збільшиться на 17%.
Наголошую, йдеться не про одноразову акцію, а в обов’язковому порядку, як ми заклали. Це має здійснюватися обов’язково щороку», – повідомив Президент.
Глава держави також повідомив, що крім індексації, відбудеться виплата допомоги найменш забезпеченим верствам населення.
На думку Порошенка, пенсіонери найбільше постраждали від війни. Якщо мінімальну заробітну плату суттєво підвищили і сьогодні вона складає 4170 грн, то пенсіонерам пенсія так не підвищувалася. Президент також наголосив, що соціальна справедливість має бути спрямована на кожного, включно з тими, хто працював на низькооплачуваних роботах.
 «І якщо при індексації пенсія буде підвищена кому на 400 грн., кому на 600-800 грн., і на тисячу гривень. То ті, хто отримав пенсію на мінімальному рівні, вони теж пропрацювали 25-30-40 років. Я це знаю, бо зустрічаюся і дивлюсь в очі пенсіонерам. І я знаю як важко рахувати гривні, щоб дожити до наступної пенсії. Це чесна і відверта розмова. То їм, лише тому, що вони попрацювали санітарками, прибиральницями, пенсія підвищиться лише від 100 до 300 грн. І це мало. І ми мали знайти ті механізми та інструменти, які дозволять нам прорватися. Ми зробили все від нас залежне для того, щоб знайти ресурси, щоб підвищити пенсії пенсіонерам»,- сказав Президент.
Він повідомив, що за його ініціативи було знайдено вирішення проблеми за рахунок легалізації на пільгових умовах автомобілів з іноземною реєстрацією, так званих “євроблях”. Загальна сума надходжень до Пенсійного фонду станом на 22 лютого склала 13 млрд 600 млн гривень. Ці гроші дали можливість підвищити пенсії значній кількості пенсіонерів.
«Цього року зможемо підтримати один мільйон вісімсот тисяч пенсіонерів, які протягом березня та квітня отримають по 2410 гривень. Ця доплата виплачуватиметься рівними частинами разом з пенсією в березні та квітні – по 1205 гривень.
В Кіровоградській області таку доплату отримають 56 тисяч пенсіонерів. Це ще один наш постріл в боротьбі з бідністю», – наголосив Президент

Сайт «Перша електронна газета» 28.02.2019 р.

* * * * *

 «Петро Порошенко назвав вектори розвитку Кіровоградщини на найближчі роки»
Опубліковано Четвер, 28 лютого 2019
Сьогодні, 28 лютого, Кропивницький відвідав Президент України Петро Порошенко. Візит розпочався з відвідин Ради регіонального розвитку, що триває в обласній філармонії.
 
У своєму виступі гарант окреслив головні успіхи області та держави загалом, які відбулись протягом останніх 5 років. Серед них він назвав просування в медичній реформі та децентралізації.
Розвиток Кіровоградщини в майбутньому Порошенко бачить в ефективних агропереробних виробництвах у кожному районі, зеленій енергетиці та привабленні інвесторів за рахунок логістично зручного розташування області.
"Кіровоградщина має унікальні можливості, як на існуючих виробництвах, так і на нових, які можуть з'явитись на основі індустріальних парків", - вважає Порошенко.
Окрім того, Президент наголосив на необхідності розвитку туризму і ІТ-сфери.
Нагадаємо, сьогодні Петро Порошенко, як кандидат на майбутніх президентських виборах, матиме зустріч із виборцями в Олександрії, а ввечері зустрінеться з кропивничанами на центральній площі міста.

Сайт «Гре4ка» 28.02.2019 р.

* * * * *

 «В обласній філармонії відіграли ще один різдвяний концерт»
Минулого тижня Кіровоградська обласна філармонія презентувала різдвяний концерт “Добрий вечір, щедрий вечір!”. Дійство відбулося за участі творчих колективів філармонії. Окрім вокального виконання колядок і щедрівок, на глядачів чекали тематичні хореографічні постановки від академічного театру музики, пісні й танцю “Зоряни”.
Директор філармонії Микола Кравченко розповів про підготовку та враження від концерту:
“Із кожним роком, ми все більше повертаємось до тих традицій, які були раніше. Наприклад, вшанування Нового року та Різдва Христового. На підготовку концерту пішло три місяці, а на сцені були виключно творчі колективи філармонії. Радіємо, що в залі було багато людей і їм усе сподобалося. Адже буває так, що повертаємося до традицій, а вони вже забуті та не потрібні глядачеві. А в цьому випадку все пройшло чудово”.

Сайт «Перша електронна газета» 21.01.2019 р.

* * * * *

 «Житомирська хорова капела «Орея» зібрала аншлаг у Кропивницькому»
Днями в обласній філармонії відбувся концерт Житомирської академічної хорової капели “Орея”. Володарі 9-ти Гран-прі міжнародних фестивалів та конкурсів завітали в Кропивницький у рамках вечорів духовної музики “Різдвяні передзвони”.
За словами художнього керівника, “Орея” – аматорський колектив із Житомиру, у якому співають 30 хористів, 7 із яких не мають музичної освіти.
Окрім традиційних колядок і щедрівок, хор презентував публіці українські та світові музичні хіти.
“Коли слухаєш пісні у виконанні “Ореї”, то все навколо ніби завмирає. І залишається лише мелодія, звуки, які тебе омивають. Це неймовірне дійство, кожного року я ніби вперше чую “Орею” – завжди неповторно”, – ділиться враженнями відвідувачка концерту Оксана.
У 2011 році колектив виборов Гран-прі 43-го Міжнародного хорового конкурсу в іспанському місті Толоса, участь у якому беруть найкращі хори світу, зокрема, з Великобританії, Італії, Китаю, Німеччини, США, Філіппін та інші. Як зазначив головний диригент, заслужений діяч мистецтва України Олександр Вацек, ця перемога – найбільший здобуток «Ореї» за історію її існування.
Сайт «Перша електронна газета» 22.01.2019 р.

* * * * *

 «Колядували та щедрували: у філармонії відбувся концерт «Свято Різдвяної зорі»
Учора, 17 січня, відбувся концерт дитячої філармонії “Свято Різдвяної зорі” з рубрики мистецького проекту “Діти для дітей”. До події долучилися хорові колективи різних шкіл Кропивницького – лауреати всеукраїнських і міжнародних конкурсів.
На заході співали різноманітний різдвяний репертуар: від всесвітньо відомої “We Wish You a Merry Christmas” до української народної “В Вифлеємі тайна”. По завершенню концерту на глядачів чекало спільне виконання колядки “Нова радість стала” від усіх хорових колективів, які були того дня на сцені.
«У рамках Всеукраїнського фестивалю “Вечори духовної музики”, Уже 14 років діти з музичних шкіл беруть участь у Всеукраїнському фестивалі “Вечори духовної музики”. Для участі у концерті хорові колективи проходять відбір, готують свої програми, отож на сцену потрапляють кращі з кращих. Колядками та щедрівками ми хочемо принести радість як дітям, так і дорослим», – розповідає заступниця директора по роботі з дітьми Ірина Полонська.

Сайт «Перша електронна газета» 18.01.2019 р.

* * * * *

 «У Кіровограді відбулося «Свято Різдвяної зорі»
В обласному центрі у філармонії відбувся концерт «Свято Різдвяної зорі» у рамках вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони» сьогодні, 17 січня. Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
Так, у рамках мистецького проекту «Діти для дітей» учні дивують містян вже 14 рік поспіль.
«Усі колективи проходили відбір, програму затверджували директори музичних шкіл та керівництво філармонії. Сьогодні задіяно більше 150 учасників, зокрема, школярі музичних шкіл № №1, 2, 3, 4 і школи № 35», - розповіла у коментарі медіапорталу DOZOR заступник директора по роботі з дітьми Ірина Полонська.
«Ми щасливі від того, що беремо участь у «Різдвяних передзвонах», адже ми носимо звання найспівучішої школи. Сьогодні наші вихованці віком від 6 до 16 років дивували авторськими піснями українських композиторів. При обиранні творів ми звертали увагу на народний фольклор, скарбницю національної музики і багатство, яке в нас є», - розповіла у коментарі медіапорталу DOZOR директор музичної школи № 2 ім. Ю. С. Мейтуса Валентина Ревенко.
На захід запросили учнів низки шкіл та гімназій.
«Враження від заходу просто неймовірні, адже співають діти.  Приємно чути колядки у такі святкові дні від малечі. Подібні заходи допомагають відволікати нашу молодь від проводження часу в соцмережах. Завдяки такому заходу діти можуть поринути у цю надзвичайну атмосферу мистецтва та добра»,  - поділилася враженнями учениця школи № 4 Анна Бантиш.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 17.01.2019 р.

* * * * *

 «Керівник єпархіального Відділу катехізації і просвітництва взяв участь у концерті
«Свято Різдвяної зорі»
17 січня в Кіровоградській обласній філармонії відбувся концерт «Свято Різдвяної зорі» у рамках вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони».
Так, у рамках мистецького проекту «Діти для дітей» учні дивують містян вже 14 рік поспіль.
Цього року під час концерту виступали школярі музичних шкіл № №1, 2, 3, 4 і школи № 35. Загалом виступили більше 150 учасників.
Після концерту з вітальним словом до присутніх звернувся керівник Відділу катехізації і просвітництва Кіровоградської єпархії УПЦ протоієрей Іоанн Шемедюк. Священик привітав дітей зі святом Різдва Христового та подякував організаторам концерту і колективам за чудовий концерт.

Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ» 19.01.2019 р.

* * * * *

 «У Кіровограді відбулася
«Митрополича ялинка»
У Кіровоградській обласній філармонії відбувся традиційний духовно-мистецький проект «Митрополича ялинка». Про це повідомляє медіапортал DOZOR.
Захід проводиться вже шостий рік поспіль. На нього традиційно запросили дітей-сиріт, дітей-інвалідів, дітей із малозабезпечених сімей, вихованців недільних шкіл області.
Після розважального шоу з конкурсами та веселощами маленьким глядачам та їх батькам представили театралізовану виставу "Різдвяна квітка" у виконанні православної театральної студії «Різдво» (м.Олександрія) та художньо-хореографічного ансамблю "Усмішка".
Після концертної програми до всіх присутніх з привітальним словом звернувся митрополит Іоасаф, в якому привітав усіх з Різдвом Христовим та висловив щиру подяку організаторам і учасникам заходу. На завершення торжества юні гості отримали солодкі подарунки.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 13.01.2019 р.

* * * * *

 «В Кіровоградській обласній філармонії відбувся традиційний духовно-мистецький проект
«Митрополича ялинка»
12 січня 2019 року, з благословення Високопреосвященнішого митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа у концертній залі Кіровоградської обласної філармонії відбувся традиційний духовно-мистецький проект «Митрополича ялинка». Вже шостий рік поспіль на цей благодійний дитячий концерт запрошуються діти-сироти, діти-інваліди, вихованці недільних шкіл області. Після розважального шоу з конкурсами та веселощами, для всіх глядачів була представлена театралізована вистава "Різдвяна квітка" у виконанні православної театральної студії «Різдво», що діє при храмі на честь Різдва Христового м.Олександрія та Олександрійского художнього колективу «Зразковий художньо-хореографічний ансамбль "Усмішка"» Після концертної програми до всіх присутніх з привітальним словом звернувся митрополит Іоасаф, в якому привітав усіх з Різдвом Христовим та висловив щиру подяку організаторам і учасникам заходу. На завершення торжества юні гості отримали солодкі подарунки.

Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ» 12.01.2019 р.

* * * * *

 «Як у Кіровограді розпочалися
«Різдвяні передзвони»
У Кіровоградській обласній філармонії відбулося відкриття щорічних традиційних вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони» вчора, 9 січня. Про це повідомляє DOZOR.
Захід цьогоріч відкрився втринадцяте. Організатори - Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви та обласна філармонія.
«Щиро і сердечно поздоровляю вас із життєдайним святом Різдва Христового! – звернувся на початку заходу митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф. – Сьогодні ми зібралися за нашою багатолітньою традицією, щоб не тільки у церквах, а  і тут, у цьому залі, талантом нашого народу прославити Бога і висловити вдячність за Його велику любов. Бажаю, щоб рік, який для нас наступив, став роком благословенним, щоб Господь послав на нашу землю мир, кожному із нас здоров’я і успіх у тому служінні, яке ми виконуємо у житті».
Так, у перший день «Різдвяних передзвонів» для кіровоградців виcтупили провідні церковні хори обласного центру, виконавши відомі і дуже рідкісні різдвяні піснеспіви.
«Готувалися ми старанно, довго, більше двох місяців, адже результат залежить від заздалегідь виконаної роботи і вкладеного часу. Ми готували різні цікаві твори, обробки традиційних колядок  сучасних композиторів, - розповідає у коментарі медіапорталу DOZOR  регент хору Спасо-Преображенського собору Іоанна Шемедюк. - Саме дійство «Різдвяні передзвони»  - це можливість ще раз відчути спільну радість і разом прославити Господа у ці різдвяні дні».
Утім, під час заходу співали не тільки артисти. Одну із найулюбленіших колядок українців  - «Добрий вечір тобі, пане господарю» -  під диригуванням священнослужителя Романа Мельника виконали  всі присутні, що ще більше додало святкового настрою.
Родзинкою заходу стало ексклюзивне театралізоване дійство «В очікуванні Різдва». Актори – маленькі вихованці недільної школи Свято-Успенського храму і прихожани.
«Різдво Христове – це свято, яке асоціюється у віруючих людей з радістю, миром, благословенням Божим. Ми живемо у час Нового Завіту, коли віримо і знаємо, що Бог прийшов до своїх людей. А от жителям Старого Завіту, які жили до приходу Месії, доводилося чекати і мріяти, що вони своїми очима побачать Втіленого Бога. Для них Різдво Христове – це подія тисячолітнього очікування.  Тому театралізованим дійством «В очікуванні Різдва» ми вирішили розповісти про життя людей Біблії, які чекали Бога, і що ж саме приніс Божественний Богомладенець у наше життя», - розповів настоятель Свято-Успенського храму, протоієрей Сергій Новак.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 10.01.2019 р.

* * * * *

 «В Кіровоградській обласній філармонії відбулось відкриття вечорів святкових концертів
«Різдвяні передзвони»
З благословення Його Високопреосвященства митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, спільними зусиллями Кіровоградської єпархії УПЦ та Кіровоградської обласної філармонії, в період Різдвяних свят у нашому місті проходять щорічні традиційні вечори духовної музики «Різдвяні передзвони».
Сутність даного проекту полягає у продовженні благочестивих традицій та звичаїв нашого народу в прославленні Світлого Христового Різдва колядками, вертепами та інсценізаціями на духовну тематику, долученні всіх до розвитку культурної спадщини нашого краю.
Тому 9 січня 2019 р. у концертній залі Кіровоградської обласної філармонії відбулось відкриття святкових концертів «Різдвяні передзвони».
Перед початком свята Керуючий Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви Високопреосященніший митрополит Іоасаф звернувся до глядачів з вітальним словом.
Цього року дитячою акторською грою вихованців Свято-Успенського духовно-просвітницькго центру концертна програма розвивалась від створення світу і перших людей, через вітхозавітну історію аж до пришестя в світ Спасителя Іісуса Христа. Між інсценізованими історичними подіями всі насолоджувалися чудовим співом хорів нашого обласного центру: Свято-Єлисаветинського чоловічого монастиря, хорів Спасо-Преображенського Кафедрального собору і Свято-Успенського храму, хору священнослужителів нашого міста та архієрейського хору Кафедрального собору Різдва Пресвятої Богородиці.

Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ»
09.01.2019 р.

* * * * *

 «Улюблені колядки та різдвяні традиції
Кіровоградських артистів»

7 січня весь православний світ відзначає велике церковне свято Різдва Христового. Це свято має багату історію з унікальними традиціями, звичаями та символами. Головні традиції святкування Різдва в Україні -  в родинному колі та співання колядок. Медіапортал DOZOR дізнався у співочих артистів обласного центру про те, як вони відзначають свято та чи виконують традиційні українські колядки та щедрівки.

Традиційне святкування українського Різдва полюбляє солістка академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Тетяна Яковенко. Колядки співає з дитинства і зараз – у колі близьких людей.
«Колядки та щедрівки ми співаємо у родинному колі завжди, адже без них і свято – не свято. Їду додому, до батьків в село, ходимо з чоловіком до бабусь, до друзів. Коли була школяркою, то разом з однокласниками колядували, ходили до усіх вчителів в селі і не тільки. А зараз співаємо в родинному колі. У мене ще й батько співає, і чоловік має досить гарний голос. Найгарніша щедрівка – «Щедрик, щедрик, щедрівочка», але її співаю лише я, оскільки вона складна у виконанні. А родиною ми співаємо «Добрий вечір, тобі»», - каже співачка.
Соліст обласної філармонії Олексій Козачинський поділився, що колядки знає з раннього дитинства і співає їх. Але колядників вдома недолюблює.
«Якщо на різдвяні свята не припадає концертів, то найчастіше я святкую свято з рідними та близькими людьми вдома. Якщо Новий рік у мене пов'язаний з корпоративом, то Різдво – з родинним затишком. Приходжу до бабусі, вона готує кутю за всіма українськими традиціями та частує нею. На жаль, зараз немає такого – колядувати за усіма традиціями, з вертепом, зіркою, співати пісень. Тому я не люблю, коли колядники приходять та розповідають якісь віршики про Різдво, це не колядування. Сам, коли ходжу до друзів, то обов’язково виконую українські колядки. Моя улюблена – «Щедрик», вона дуже весела, особливо чудові рядки: «Пироги, вилазьте з печі, наливайтесь, вина. Добрий вечір, щедрий вечір, мати Україна»», - розповів Козачинський.

Учасники телешоу «Голос країни» Анрі Болквадзе та Владислав Кашпуренко також відзначають свято в родинному колі – з батьками та рідними.
«Ми з дружиною завжди їздимо на Різдво до батьків сьомого січня. Святкуємо у теплому родинному колі, спілкуємося, інколи й співаємо. І попри будь-яку кількість роботи я беру вихідний у цей день. Колядував востаннє, ще коли був студентом, співав, трохи збирав гроші. Зараз робота є, тому колядувати не ходжу. Але назавжди запам’ятав пісню «Щедрик», я її виконував», - каже Анрі Болквадзе.

«Завжди ми всією родиною збираємося за одним столом, співаємо пісень. Найулюбленіша колядка нашої родини «Добрий вечір тобі, пане господарю». Ми дуже співоча родина і неабияк гучно співаємо. Разом - дідусі, бабусі, сестра, мама з татом та колядуємо, щедруємо, відвідуємо наших сусідів», - каже Владислав Кашпуренко.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 07.01.2019 р.

* * * * *

 «В обласній філармонії продовжується свято новорічної ялинки»
3-4 січня в обласній філармонії під патронатом голови облдержадміністрації проходить Свято новорічної ялинки. Упродовж двох днів святкові заходи відвідали близько 2400 дітей пільгових категорій з усіх районів області.
Цікаву новорічну програму з іграми та конкурсами за участі Діда Мороза, Снігуроньки, казкових персонажів підготували творчі колективи обласного Центру для дітей та юнацтва. Чудовим подарунком для малечі стала захоплююча вистава-мюзікл "Новорічна зірка бажань".
Сьогодні по завершенні святкової вистави юних глядачів зі святами привітав перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко. Він побажав дітям та дорослим здоров'я, добра, миру і гарного 2019 року.
Після святкових заходів діти отримали солодкі подарунки.
опубліковано 04.01.2019

Сайт «Кіровоградська обласна державна адміністрація» 04.01.2019 р.

* * * * *

 «Сергій Кузьменко привітав дітей Кіровоградщини зі святами»
Під патронатом голови обласної державної адміністрації в обласній філармонії протягом зимових канікул відбувається дитяче Свято новорічної ялинки.
Сьогодні для дітей пільгових категорій було представлено велику святкову програму. Спочатку біля ялинки проведено ігри, розваги і конкурси за участю Діда Мороза, Снігуроньки та інших казкових героїв. Потім діти та гості свята мали змогу переглянути казковий мюзикл-шоу "Новорічна зірка бажань" у виконанні юних артистів.
У фіналі казкового дійства Сергій Кузьменко привітав дітей зі святами і вручив учасникам заходу солодкі подарунки.
"Сьогодні ви всі мали можливість отримати гарні емоції і побувати в казці. Для вас ця казка продовжується, адже новорічні канікули і свята тривають. Нехай вони будуть незабутніми і дуже радісними, – зауважив голова облдержадміністрації. – Хочу, щоб ви відчули, що саме діти є найголовнішими жителями нашої країни і нашої планети. Бажаю, щоб у новому році був мир, щоб усі були здоровими і щасливими".
опубліковано 03.01.2019
      
Сайт «Кіровоградська обласна державна адміністрація» 03.01.2019 р

* * * * *

 У Кропивницькому засяяла
«Новорічна зірка бажань»

Кіровоградська філармонія за підтримки обласної ради та адміністрації влаштувала для малечі Кропивницького казковий мюзикл-шоу «Новорічна зірка бажань».
 
Хол філармонії забрав більше сотні дітей, які прийшли розповісти віршика Діду Морозу та потанцювати з його помічниками. Окрім того малеча могла сфотографуватися з улюбленими героями: півником, мавпенятком, пандою. Після відкриття головної ялинки області присутніх запросили на перегляд новорічної вистави.

Сайт «Утренний город» 26.10.2018 р.

* * * * *

«Новорічна казка для кропивницьких дітлахів:
в обласній філармонії урочисто відкрилася головна ялинка міста»
Сьогодні, 28 грудня, на кропивницьких дітлахів очікувало новорічне диво: в обласній філармонії для них  урочисто відкрили головну ялинку міста.
Понад 500 дітей пільгових категорій, серед яких і дітки з інвалідністю, і малюки із багатодітних та малозабезпечених родин,  зібралися біля зеленої красуні. У філармонії панувала святкова атмосфера: веселі танці навколо новорічної ялинки з велетенськими казковими ляльками, Дідом Морозом, Снігуронькою та привітною улюбленицею маленьких гостей -  пандою.
Хлопчики та дівчатка не приховували емоцій – рухалися в такт музиці, плескали в долоні та активно включались в різноманітні рухливі ігри і цікаві конкурси.
Теплі слова на адресу малечі та їхніх батьків пролунали цього дня від  міського голови Кропивницького Андрія Райковича.
 - Я радий вітати вас з Новорічними і Різдвяними святами на одній з найкращих ялинок не лише в місті, а й в області, - відзначив у своєму вітальному слові очільник міста. -  Я просив своїх помічників запросити сьогодні сюди слухняних, розумних, веселих діток. І вас надзвичайно багато! Я щиро зичу вам гарних казкових свят. Щоб Святий Миколай і Дід Мороз, і Снігуронька, щоб всі чарівники здійснили ваші мрії. Мої святкові вітання вашим батькам. Головне, щоб ви були здорові, щоб у нас був мир і спокій.
Після активних ігор на маленьких гостей та їх рідних чекала новорічна музична казка. А ще всі учасники свята отримали солодкі подарунки від міського голови.

Сайт «Міська рада міста Кропивницького» 28.12.2018 р.

* * * * *

 «У Кропивницькому відкрили головну ялинку області»
Як повідомляють на офіційному сайті міської ради, понад 500 дітей пільгових категорій зібралися біля зеленої красуні.
У філармонії панувала святкова атмосфера: веселі танці навколо новорічної ялинки з велетенськими казковими ляльками, Дідом Морозом, Снігуронькою та пандою.
Діти не приховували емоцій – рухалися в такт музиці, плескали в долоні та активно включались в різноманітні рухливі ігри і цікаві конкурси.
Теплі слова на адресу малечі та їхніх батьків пролунали цього дня від міського голови Кропивницького Андрія Райковича.
- Я радий вітати вас з Новорічними і Різдвяними святами на одній з найкращих ялинок не лише в місті, а й в області, - відзначив у своєму вітальному слові очільник міста. - Я просив своїх помічників запросити сьогодні сюди слухняних, розумних, веселих діток. І вас надзвичайно багато!
Після активних ігор на маленьких гостей та їх рідних чекала новорічна музична казка. А ще всі учасники свята отримали солодкі подарунки від міського голови.

Сайт «Гре4ка» 28.12.2018 р.

* * * * *

 «В обласній філармонії урочисто відкрили новорічну ялинку»
29.12.2018  Учора, 28 грудня, на кропивницьких дітлахів очікувало новорічне диво: в обласній філармонії для них урочисто відкрили головну ялинку міста.
Про це йдеться на сайті міськради, повідомляє Перша електронна газета.
Понад 500 дітей пільгових категорій, серед яких і дітки з інвалідністю, і малюки із багатодітних та малозабезпечених родин, зібралися біля зеленої красуні. У філармонії панувала святкова атмосфера: веселі танці навколо новорічної ялинки з велетенськими казковими ляльками, Дідом Морозом, Снігуронькою та привітною улюбленицею маленьких гостей – пандою.
Хлопчики та дівчатка не приховували емоцій – рухалися в такт музиці, плескали в долоні та активно включались в різноманітні рухливі ігри і цікаві конкурси.
Теплі слова на адресу малечі та їхніх батьків пролунали цього дня від міського голови Кропивницького Андрія Райковича.
“Я радий вітати вас з Новорічними і Різдвяними святами на одній з найкращих ялинок не лише в місті, а й в області, – відзначив у своєму вітальному слові очільник міста. – Я просив своїх помічників запросити сьогодні сюди слухняних, розумних, веселих діток. І вас надзвичайно багато! Я щиро зичу вам гарних казкових свят. Щоб Святий Миколай і Дід Мороз, і Снігуронька, щоб всі чарівники здійснили ваші мрії. Мої святкові вітання вашим батькам. Головне, щоб ви були здорові, щоб у нас був мир і спокій”.
Після активних ігор на маленьких гостей та їх рідних чекала новорічна музична казка. А ще всі учасники свята отримали солодкі подарунки від міського голови.

* * * * *

 «Малечу Кіровоградщини запрошують на авторський казковий мюзикл»
Для малечі Кpопивницького та області у філаpмонії пpезентують автоpську казку-мюзикл "Новоpічна казка бажань".
Пpо це повідомила заступниця директора Кіровоградської обласної філармонії по роботі з дітьми Іpина Полонська під час пpес-конфеpенції сьогодні, 12 гpудня, пеpедає коpеспондент Точки доступу.
За словами пані Іpини, підготовку мюзиклу почали ще у тpавні поточного pоку. Пpоект автоpський та досить доpоговаpтісний, бюджет якого склав близько 170 тисяч гpивень. Ще 65 тисяч із деpжбюджету напpавлять на подаpунки дітям.
У підготовці шоу взяли участь вокалісти обласної філаpмонії, та твоpчі дитячі колективи ОЦДЮТ. Під час вистави будуть задіяні 160 учасників та новітні технології. Зокpема, завдяки відеогpафіці геpої виходитимуть на сцену пpямо з екpанів.
Ми монітоpили, які в нас найцікавіші мульфільми, яка музика, чим діти цікавляться. На веpесень ми вже вийшли із пpопозицією зpобити казку. Вона автоpська, зовсім нова і дуже складна. Тут об'єдналися й обласна філаpмонія зі своїми аpтистами та солістами, й театpальна студія "Імідж", запpосили ми й хоpеогpафічний колектив "Pосинка", аpтистів театpу. Автоpський текст писала Альона Даpаганич, - розповіла Полонська.
Буде пpоведено 8 вистав.  Стаpтує показ із 19 гpудня. Основними гостями в ці дні стануть школяpі кpопивницьких шкіл. Щоденно близько 400 учнів відвідають шоу.
На малечу також чекатиме pозважальна пpогpама у фойє філаpмонії з казковими геpоями та подаpунками.
Pодзинкою pозваг стане майже 3-х метpова пневмо-ігpашка Панда, яка pозважатиме гостей, гpатиметься із ними та фотогpафуватиметься.
Ваpтість квитка 50 гpивень.

Сайт «Точка доступу» 12.12.2018 р.

* * * * *

 12.12.2018 | 12:06
Кропивницький: «У філармонії проведуть казковий мюзикл, вартість якого становить понад 200 тисяч гривень»

В обласній філармонії, що у Кропивницькому, готують казковий мюзикл. Про це сьогодні, 12 грудня, під час прес-конференції зазначила заступник директора філармонії по роботі із дітьми, керівник проекту Ірина Полонська.
"Традиційно, новорічний сезон розпочинаємо певною виставою. Цьогоріч – це казковий мюзикл. Його проведемо для юних кропивничан та їхніх батьків. Перша вистава – 19 грудня. Усього у дійстві залучимо 160 учасників. На захід із бюджету філармонії витратили 170 тисяч гривень. Із державного бюджету нам виділили 65 тисяч", – розповіла Полонська.
Підготовка до мюзиклу тривала протягом півроку.
"Із травня розпочали моніторити, що зараз цікавить дітей. Підготовку розпочали із середини вересня. Казка – унікальна, тексти – авторські. Для шкіл Кропивницького ми проведемо 8 вистав. Вартість одного квитка для школярів – 40 гривень", – зазначила керівник проекту.
І додала, що за останні п'ять років це – найскладніший та наймасштабніший проект.


Сайт «Рідний Край» 12.12.2018 р.

* * * * *

«Величезна панда завітає до дітей Кропивницького на новорічні свята»
 
       12 грудня 2018
 Величезна м’яка пухнаста панда зустрічатиме маленьких відвідувачів Кіровоградської обласної філармонії  на новорічних ранках.
Про це повідомила під час прес-конференції заступник директора закладу по роботі з дітьми Ірина Полонська сьогодні, 12 грудня.
«Ростова лялька, заввишки близько двох метрів, казкові Діді Мороз та Снігуронька, веселі розваги із сюрпризами подарують незабутнє живе дійство маленьким кропивничанам та їхнім батькам», – зазначила заступниця.
Організатори запланували провести 20 ранків і закупити призів на  21 тисячу гривень.
Вартість одного квітка – 50 гривень. Придбати їх можна у касах філармонії.

Сайт «З перших уст» 12.12.2018 р.

* * * * *

 «На маленьких кіровоградців у філармонії очікує прем’єра авторського новорічного мюзикл-шоу»
DOZOR. 12.12.2018 13:11
В обласній філармонії відбудеться прем’єра новорічної авторської казки «Новорічна зірка бажань», покази якого будуть проходити з 19 до 30 грудня. Про це під час прес-конференції повідомила заступник директора обласної філармонії Ірина Полонська сьогодні, 12 грудня, інформує медіапортал DOZOR.
Так, казковий мюзикл-шоу створювався з вересня. У ньому задіяні солісти обласної філармонії, народний хореографічний колектив «Росинка». Авторські тексти писала Олена Дороганич.

«Ми зробили такий дороговартісний проект. Витрати на постановку від обласної філармонії склала 170 тисяч гривень. На заході буде задіяно 160 учасників, тому проект буде дуже масштабним.  Дітям, які приїдуть на перегляд мюзиклу, вручать подарунки. Також ми задіяли відео. Це буде не просто екран, на якому відображатиметься те, що відбуватиметься на сцені, ми задіяли оператора, який зніматиме наших героїв, тому вони виходитимуть на сцену з великого екрану», - розповіла Полонська.


ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR» 12.12.2018 р.

* * * * *

 

* * * * *

 Постріли у Кропивницькому пролунали мелодійно
25.10.2018 року
АКУЛАMEDIA

Стріляти. Це слово має негативне значення, а контексті нинішніх реалій - зловісний. Однак у Кропивницькому продемонстрували і образний, фігуральний сенс цього поняття. Бо "вистрелити"- це ще й несподівано здивувати, незапрограмовано вразити, раптово приголомшити - і все це слід  сприймати у виключно позитивному плані.
Саме "вистрелила" стартовим гала-концертом нового сезону Кіровоградська обласна філармонія. Програма називалася "Осінній дивертисмент". Режисер - художній керівник філармонії Наталія Бондаренко. На відміну від попередніх сезонів, коли філармонія показувала головним чином класичний, вивірений часом, та все ж дещо консервативний і серйозний репертуар, цього разу камерний оркестр "Концертіно" (керівник Наталія Хілобокова), ансамбль "Єлисавет-ретро" (керівник Олена Фурманова) та солісти виступили з більш "полегшеними" номерами включно з джазовими композиціями Бенні Гудмена. У філармонії нові кларнетист і аранжувальник і тому навіть знайомі мелодії прозвучали по-новому.
Недавно у Кіровоградській філармонії з’явилося нове тріо "Дежавю". Це слово перекладається з французької як "Те, що вже було". Вокалістки Іванна Клоц, Віра Зубченко і Оленка Колосюк вдягнені в плаття, які вже були в моді в 60-х роках минулого століття, і пісні виконують давніших часів. Одначе така манера, яку можна побачити хіба що в Ютубі на записах старих радянських концертів, сприймається свіжо і випромінює у зал  життєрадісні флюїди.
Побачила і почула публіка і нового соліста-вокаліста Артема Гасленка. А вже досвідчений Ярослав Страшной, що останнім часом багато виступає в Польщі, подарував залу дуже ліричну польську пісню.
Театр пісні музики і танцю "Зоряни" викликав захват аудиторії своєю традиційною фішкою - стрімким і барвистим гопаком. Одночасно танцюристи продемонстрували й новинку - вишуканий молдавський танець, заради постановники якого було запрошено балетмейстера з Молдови.
У залі був аншлаг, усіх виконавців публіка проводжала оваціями. А в самому фіналі "вистрелив" несподіваною тирадою ще й директор філармонії  Микола Кравченко. Подякувавши артистам і глядачам, він персонально звернувся до одного керівників області у залі "От якби нашим артистам зарплату хоча б не нижчу від середньої по області!» І додав, що на зарубіжних гастролях філармонійним виконавцям пропонували роботу і обіцяли зарплату в півтори тисячі євро, однак вони повернулися додому. Поки що.

Зоя Красінська

* * * * *

 Гала-концерт «Осінній дивертисмент»
з аншлагом відбувся у залі обласної філармонії!

Осінь чарівна пора і дарує шанувальникам мистецтва різнобарв’я професійних свят – міжнародний день музики, день художника, день працівника освіти.  Традиційно у жовтні Кіровоградська обласна філармонія проводить свій гала-концерт з дивовижною назвою «Осінній дивертисмент» і щоразу запрошує всіх бажаючих на творчі заходи чергового концертного сезону.
У гала-концерті прийняли участь провідні творчі колективи та солісти Кіровоградської обласної філармонії. Слід зазначити, що програма заходу щоразу вражає своєю оригінальною композицією та креативністю.  Приємно зауважити і на той факт, що глядачі заздалегідь чекали на цю подію і придбавали квитки завчасно, свідченням чого був аншлаг у залі.
Кіровоградська обласна філармонія – одна з кращих в Україні, а її директором Миколою Кравченко започатковані творчі культурно-мистецькі проекти та акції, які проводяться на всеукраїнському та регіональному рівнях і здобувають визнання кожного року з новою популярністю успіхом.
Протягом усього концерту глядачі щиро вітали яскраві музичні, танцювальні та пісенні виступи талановитих виконавців. Режисер програми – художній керівник філармонії Наталія Бондаренко.  Захід проводився у рамках відкриття 74-го концертного сезону.

 
Прес-служба групи видань
корпорації «Преса України»
в Кіровоградській області

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

 

* * * * *

 «Як у філармонії стартував новий концертний сезон»
Днями відбулося відкриття 74-го концертного сезону Кіровоградської обласної філармонії. Повний аншлаг і емоційні виступи – саме так пройшло цьогорічне відкриття нового сезону.
Кропивничани та гості міста зібралися в обласній філармонії з нагоди відкриття 74-го концертного сезону, який пройшов у вигляді гала-концерту “Осінній Дивертисмент”. На глядачів чекала різноманітна програма: танці від академічного театру музики, пісні і танцю “Зоряни”, мелодії від камерного оркестру “Концертіно” та інструментального ансамблю “Єлисавет-ретро”, оперний спів від лауреата міжнародних конкурсів Олександра Безая та спів Тетяни Яковенко, Артема Гасленко, Ярослава Страшного та інших. Окрім того, цього року команда обласної філармонії поповнилася вокальним тріо “Дежавю”, які також виступили на гала-концерті. До привітань з нагоди відкриття 74-го концертного сезону, презентувавши великі букети квітів, долучилася також голова ОДА Сергій Кузьменко, голова облради Олександр Чорноіваненко, народний депутат України Станіслав Березкін та міський голова Кропивницького Андрій Райкович.
Директор Кіровоградської обласної філармоніїї Микола Кравченко каже, що деякі артисти тільки вночі повернулися з концертів в інших містах, але у день відкриття змогли виступити на сцені:
“Для нас концерт – це робота, яка повинна робитися на духовному рівні. І цей духовний підйом та енергетику дає зал. Сьогодні був чудовий глядач, повний аншлаг. На рідній сцені виступати завжди дуже відповідально, але й дуже комфортно. Знаєте, тільки уночі повернулися 2 колективи: “Єлисавет-ретро” з Київської області та “Зоряни” з Олександрії. Але, як-то кажуть “по артистам і не скажеш”. Тому що підтримка залу – надзвичайно важлива, це надпотужна енергетика, яка дає сили”
. “У вівторок у “Єлисавет-ретро” було одразу 2 концерта за день: дитячий та дорослий. Людей було багато, тобто Київ і область прийняли нас дуже добре. Уже після концерту ми перепочили буквально пів години та їхали додому у Кропивницький. Тільки о пів на четверту приїхали, а вже зранку на репетицію”, – додає заступник директора філармонії Богдан Швець.

Сайт «Перша електронна газета»
26.10.2018 р.

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

* * * * *

 Газета «Україна-Центр»
№ 21
24.05.2018 р.

«Поль Манандиз: «Приезжайте в Украину и посмотрите, какая она классная»
29 мая в филармонии прошло торжественное закрытие XXI Всеукраинского фестиваля камерной и симфонической музыки «Травневі музичні зустрічі». Концерт получился особенно торжественным благодаря приезду в наш город сразу двух маэстро – тенора из Франции Поля Манандиза (Paul Manandise) и артиста Национальной филармонии Украины Андрея Рахманина. Кто посетил мероприятие – еще долго будет помнить «Времена года в Буэнос-Айресе» Астора Пьяццоллы в исполнении камерного оркестра «Концертино» (солировал Андрей Рахманин) и Notre Dame de Paris. Le Temps Des Cath?drales в исполнении Поля Манандиза. Гости согласились дать эксклюзивное интервью для «УЦ».
 
Поль Манандиз родился в Брюсселе. В 2002 году окончил с Золотым призом Королевскую консерваторию Бельгии. Позже переехал в Париж, где работал с разными звукозаписывающими компаниями. С 2008-го по 2011 год сотрудничал с французской певицей Натали Карден. А уже в 2015 году тенор переехал на ПМЖ в Украину. Как так случилось – далее в материале.
– Поль, как вы попали в Украину?
– У меня есть друг – художник Максим из Парижа, который работает на Монмартре. Как-то мы выпили с ним большую бутылку вина, и он сказал мне, что познакомит меня с моей женой. (Смеется.) Моя будущая жена приехала в Париж в качестве туристки, Максим увидел ее красоту и запечатлел на портрете. Этот портрет опубликовал на Facebook. Я был поражен этой девушкой, спросил у него, кто это, и написал ей. В тот момент она жила в Шри-Ланке. Уже спустя три месяца общения Елена приехала в Париж, мы встретились и решили ехать в Киев знакомить меня с ее семьей. Через год поженились. И так уже три года я живу в Киеве.
– Как вам живется в Украине?
– Я стал настоящим украинским патриотом. Мне нравится в Украине абсолютно все – музыка, кухня, архитектура, люди. Я даже люблю украинские дороги. (Смеется.) У меня здесь есть возможность работать, и это прекрасно.
– Но ведь Украина по уровню жизни сильно недотягивает до ЕС.
– Это абсолютная неправда. Когда я разговорился с украинцами, то понял, что у вас гораздо больше дипломов и культуры, чем у французов. Несмотря на то, что Украине только двадцать семь лет, у нее есть своя уникальность. Я думаю, Украине просто нужно время, чтобы возмужать.
– Какие города Украины вы посетили?
– Почти все. Я был в туре с Ниной Матвиенко в десяти городах, в роли Моцарта с рок-оперой «Моцарт» объездил двадцать два города. Сегодня я впервые в Кропивницком. Мне осталось еще посетить Луцк, чтобы иметь возможность сказать, что я видел всю Украину.
– Как вам далась роль великого Моцарта?
– Это скорее музыкальное действо, чем театральное. На сцене – больше ста музыкантов, мне понравилось.
– Вы сказали, что находитесь под впечатлением от украинской кухни. Ваше любимое украинское блюдо – конечно…
– Конечно, борщ. Я не знаю, как двадцать восемь лет прожил без сала. Когда я первый раз ел сало – это было непередаваемо. Я не понял, что это такое, но подумал: «Вау, как это классно!» Когда мы жили в Париже с Леной, ее мама передала нам автобусом сало. И это был первый раз, когда я его попробовал. Я не мог понять, что это, потому что у нас такого нет. Я во всех городах Украины попробовал борщ, во Львове борщ самый вкусный. Самогон пил. Сало вкуснее всего на Закарпатье, у них особенный рецепт его приготовления.
– В каких странах вы гастролировали?
– Я пел в пятидесяти странах. Сейчас закончил работу над моим первым украинским альбомом «Мій рай», потому что Украина – это мой рай. Я написал тексты на французском, а переводчик адаптировал их на украинский. Музыку тоже написал сам. Всего 14 песен. 8 июня у меня день рождения, мне исполнится 32, и к этому событию я презентую свой альбом в Киеве. В августе начнется мой украинский тур (пятнадцать городов Украины), а потом я презентую альбом в Италии, Франции и Америке.
– Войдет ли в этот тур Кропивницкий?
– Конечно! Возможно, мы даже приедем с Андреем Рахманиным. Вообще у меня в репертуаре есть четыре направления: 22 французские песни из мюзикла Notre Dame de Paris; произведения из рок-оперы «Моцарт»; спектакль «Я кохаю» (основан на русской и украинской поэзии); французский шансон (шоу-спектакль о любви, нереально красивый, мы уже 5 раз презентовали его в Киеве).
– Как так? Француз будет презентовать в Америке и Италии украинскую музыку?
– Я понял один момент – у людей в Европе и мире нет правильной информации об Украине. Украина для меня – это множество возможностей. Я думаю, что через 50 лет в Украину придет новая генерация, и все будет ОК. Я – немного амбассадор Украины в мире. Я очень люблю Украину, и мне легко это говорить. Я всем говорю – приезжайте в Украину и посмотрите, какая она классная.
– Давайте немного поговорим о «Евровидении». Что вы думаете о победительнице Нетте Барзилай?
– Мне нравится эта харизматичная девушка, а ее песня не нравится, потому что для меня это – не музыка. Это специальный формат «Евровидения». А вообще – это ведь конкурс на лучшего певца Европы. Вот наш Меловин, например, для меня лучше. Он все так правильно пел, и шикарная сценография была. Бомба! Как по мне, ему надо было первое место давать.
– Вы знакомы с ним лично?
– Да.
– А с кем еще из украинских звезд вы знакомы?
– Со всеми – со Святославом Вакарчуком, с Олегом Скрипкой. Мой друг – Арсен Мирзоян. Я написал Geraldine на французском, а он – автор украинской «Джеральдины». Тоня Матвиенко – это тоже друг нашей семьи, как и Нина.
– Вы дважды пытались принять участие в «Евровидении». Как думаете, почему не получилось?
– Руслан Квинта, глава отборочного жюри, – это тоже мой друг. Но я всегда предпочитаю идти по прямому пути. И я буду пытаться опять. В этом году или в следующем обязательно.
– У вас есть основное место работы в Киеве или вы периодически принимаете участие в различных проектах?
– Я люблю делать яркие программы, проекты, шоу и привлекать к этому людей. Чтобы это было профессионально, креативно и ни на кого не похоже. В Украине я пел везде.
– Что ваша жена Елена думает о Франции? Сколько лет вы прожили с ней там?
– Мы прожили в Париже один год. Но уже спустя месяц отношений она захотела познакомить меня с семьей. Я ничего не знал об Украине, а тут – Одесса и Львов! Мы пожили в Украине два месяца, и я предложил Лене пожить здесь еще один. Поженились в Украине, и я настоял на том, чтобы остаться здесь.
– А чем занимается жена?
– Она – художник, изучает психологию.
– Если бы у вас была возможность спеть дуэтом с любой мировой знаменитостью – кто бы это был?
– Андрей Рахманин. (Смеется.) Мы уже однажды выступали вместе во Дворце «Украина», были импровизации. У меня есть еще два друга – Алена Мозговая и Владимир Ткаченко. Так вот, Андрей тогда сделал аранжировки французских песен для концерта Владимира Ткаченко. Это был большой сюрприз для меня, я вышел на сцену, и мы спели вместе. Из мировых знаменитостей я бы спел со Стингом.
– Как вы попали в нашу филармонию?
– Мы с Натальей Бондаренко (художественный руководитель Кировоградской областной филармонии. – Авт.) были вместе в Киеве, я тогда получил предложение стать членом жюри на конкурсе юных талантов Украины. Там мы познакомились с Натали. Она меня спросила: «Ты был в Кропивницком?» Я говорю: «Нет». Тогда Наталья мне сказала, что будет фестиваль у вас, и предложила спеть на нем. Я говорю: «Да, поехали».
– Поль, вы вообще умеете говорить слово «нет»?
– Ну а почему «нет»? Это же здорово, когда есть зал такой, как у вас, когда организация хорошая. Я – певец, я не могу говорить «нет», когда речь идет о музыке.
Следующий наш собеседник – Андрей Рахманин. Сегодня он хорошо известен не только во всей музыкальной тусовке Украины, но и далеко за ее пределами. Но, что самое приятное, Андрей – наш с вами земляк. Подробности – из первых уст.
– Андрей, расскажите немного о себе.
– Папина линия у меня с Северного Кавказа, мамина родня из-под Полтавы. Я родился в Германии (отец военный) и прожил там три года. В Кировограде я жил с шести лет до своего сознательного возраста. С полной уверенностью можно сказать, что я – из Кировограда. Начальное образование я получил в Кировоградской музыкальной школе №1 им. Г. Нейгауза. Сначала меня взяли в класс к Абраму Моисеевичу Корсунскому, но буквально через год с небольшим я оказался в классе у Юрия Павловича Хилобокова. В его классе я и окончил музыкальную школу, потом поступил в училище к его дочке Наталье Юрьевне. То есть вся вот эта любовь к музыке и вся та начальная база, которая определяет последующую судьбу музыканта, была заложена во мне здесь. Затем я учился в донецкой консерватории и в киевской аспирантуре. Еще учась в аспирантуре (естественно, нужно было работать, чтоб как-то себя обеспечивать), я принял участие в конкурсе в Киевский камерный оркестр Национальной филармонии Украины (в то время главным дирижером был Роман Кофман) и с тех пор так там и работаю. Попутно я участвую во всевозможных проектах. В свое время очень помогло то, что здесь, в кировоградском муз¬училище, педагоги теоретического отдела заметили во мне какие-то способности по теории музыки (а учился я вообще-то на струнном). Посовещавшись между собой, они составили такое расписание, чтобы я и еще пара способных студентов могли посещать теоретические дисциплины не только со своими сокурсниками, но еще и дополнительно заниматься с «теоретиками». Поэтому фактически я пошел по двум отделам сразу. Диплом теоретика я не получил, потому что не проходил с ними специальные предметы, такие, как педпрактика или сложный вид полифонии, но все остальные (сольфеджио и гармония, музыкальная литература, аранжировка, чтение партитур) проходил. Потом это все пригодилось в консерватории. Я в Донецке первые экзамены сдал экстерном и поступил сразу на второй курс.
Теоретическое образование помогает мне делать аранжировки. Пишу много – для камерного оркестра кировоградской филармонии, и для таких составов, как Kiev-Tango-Project, и для многих звезд нашей эстрады. У меня есть разнообразные аранжировки в разных стилях. Как-то Джамала хотела исполнить одну из своих песен с эстрадно-симфоническим оркестром, я сделал большую такую аранжировку в красивом изложении, как в старых голливудских фильмах. Также писал для Illaria, Alyosha, Алены Мозговой, Володи Ткаченко, Тани Решетняк. Список большой.
– Вы занимаетесь аранжировками и вы – дирижер. Правильно?
– Нет, я не дирижер. Это получилось спонтанно. Предыстория такова. Как-то я написал целый концерт для Натальи Могилевской. У нее намечался концерт во Дворце «Украина», и она хотела как-то его освежить в плане звучания, добавив к своим аранжировкам еще струнный оркестр. Каким-то образом ее команда узнала, что я пишу, обратились ко мне, и я это сделал. Это был большой концерт из двух отделений. Об этом успехе, вероятно, узнала Алена Мозговая. Тогда у нее как раз родился проект, идеей которого было, чтобы Володя Ткаченко тоже сделал большую программу во Дворце «Украина» в стиле старого джаза, голливудских фильмов, бродвейских шоу, французского шансона (в лучшем понимании – стиль Шарля Азнавура, Ива Монтана и так далее). И я в течение девяти месяцев писал эти аранжировки, фактически родился этот концерт. Поскольку я вот так тщательно это все выписывал для всех инструментов, а инструментов было много: джазовый big band – 5 саксофонов, 4 трубы, 3 тромбона, 2 гитары, установка перкуссионная, установка барабанная, бас-гитара, клавиши, большой струнный оркестр – больше 40 человек на сцене; большая партитура на 40 строчек, и каждый имел свою партию, то Алена рассудила: «Ты это все так детально проработал, что, наверное, лучше тебя никто не сможет это все собрать в единое целое и провести репетиционный процесс, так что становись за пульт». Я вообще не имею дирижерского образования, но 20 лет работаю в оркестре, какие-то навыки небольшие имею, и их хватило для того, чтобы и объяснить музыкантам что-то, и как-то их увлечь. Так мы и подготовили концерт. Он прошел успешно, запись можно найти в YouTube. Это был концерт 25 мая 2017 года. Можно набрать «Владимир Ткаченко, Поль Манандиз», и вы услышите «Осенние листья», увидите меня за пультом и вообще весь большой красивый Дворец «Украина». Были замечательные звук, свет. Это был мой дебют и как аранжировщика, и как дирижера. А сегодня я выступаю как солист.
– Вы на все руки в музыкальном деле мастер. Обычно такими профессионалами интересуются за границей, перехватывают друг у друга. Есть ли у вас опыт работы за рубежом и почему вы еще не там?
– Из-за рубежа мне регулярно поступают заказы. Вот, например, вы знаете такую скрипачку Ассию Ахат. У нее есть свой проект в Америке – Ассия играет с одним известным певцом и пианистом. Я для нее писал тоже небольшие аранжировки, чтобы они могли совместно что-то исполнять. Знакомые ребята, которые уехали когда-то и там сейчас живут, тоже иногда обращаются ко мне с просьбой написать какие-то популярные аранжировки для разных составов – например, для солирующей скрипки с джаз-бендом, для струнного квартета или для сольной скрипки для какого-то шоу. Я пишу. Где-то это исполняется. Кто-то это слышит, я не слежу уже. Сейчас у нас век продвинутых технологий, можно не находиться там, а быть тут, рядом со своими родителями, со своими корнями и общаться со всем миром.Маша Ларченко
Журналіст «УЦ»

* * * * *

 «Травневі музичні зустрічі» у Кропивницькому «закрив» співак із Франції»
Днями відбулося закриття ХХІ Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”, організаторами якого є Кіровоградська обласна філармонія. До концерту долучився камерний оркестр “Концертіно” та Андрій Рахманін, а також співак із Франції Поль Монандіз.
Кіровоградська обласна філармонія закрила фестиваль “Травневі музичних зустрічі” концертом за участі камерного оркестру “Концертіно” (художній керівник – Наталія Хилобокова) та лауреата міжнародних конкурсів, скрипача Андрія Рахманіна. Публіці були представлені твори Г.Холста, В.А.Моцарта та А.П`яццоли. Окрім згаданих артистів, на захід приїхав та виступив Поль Монандіз (тенор, Франція), який окрім іншомовних пісень, виконав й українську “Ніч яка місячна”.
“У Кропивницькому дійсно палка публіка. У мене залишилося багато емоцій від цього концерту. Думаю, що я повернулся сюди з концертом ще й у січні”, – говорить співак Поль Монандіз.

Сайт «Перша електронна газета»
31.05.2018 р.

* * * * *

 У Кропивницькому завершили концертний сезон Дитячої філармонії

Сьогодні в Кропивницькому відбувся святковий гала-концерт талантів в рамках закриття 27-го концертного сезону Дитячої філармонії.

На сцені обласної філармонії виступили переможці відбіркового туру серед кращих дитячих колективів і виконавців центрів позашкільної освіти Кропивницького в рамках міського проекту "Відкриваємо нові таланти". В залі - вдячні глядачі, з яких більшість діти.
Наприкінці святкового концерту нагородили грамотами, кубками та подарунками переможців мистецького проекту "Відкриваємо нові таланти": школа сучасного спортивного танцю "Форсаж" (школа №34), дитячий танцювальний колектив "Карамель" (школа №8), зразковий художній колектив хореографічний ансамбль "Вікторія" (НВО №16), хор учнів (НВО "Мрія"), Юрій Григорьєв (школа №3), Софія Куликовся (НВО "Мрія"), вокальний ансамбль (колегіум), Денис Бурага (школа №20), зразковий художній колектив хореографічний ансамбль "Надія" (НВО №31), хореографічний колектив Гімназії нових технологій навчанння, зразковий художній колектив хореографічний ансамбль "Анюта" (НВО №32), театральний гурток "Їжачок" (НВО №17), Олеся Рагімова (Гімназія нових технологій навчанння), Єлизавета Давиденко (НВО №1), Дар'я Полторак (гімназія №9), вокальний ансамбль "Джерельце" (школа №10), хор "Лілея" (НВО №35), ансамбль "У народному стилі" студії театру народної пісні "Забава" (НВО №8), колектив школи №14. Подяку, а також слодкі подарунки вручили: хореографіному колективу колегіуму Baby-art, хореграфічному колективу Dans Mix (НВО №20).

Сайт «Гре4ка» 24.05.2018 р.

* * * * *

 У Кропивницькому розпочався фестиваль камерної та симфонічної музики
«Травневі музичні зустрічі»
Учора, 16 травня, на Філармонійній площі у Кропивницькому відбулося відкриття ХХІ Всеукраїнського фестивалю камерної та симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі”. Просто неба відбувся концерт симфонічного оркестру за участю солістів Кіровоградської та Черкаської філармоній.
Про це повідомляє Перша електронна газета.
Відкрився ХХІ Всеукраїнський фестиваль камерної симфонічної музики “Травневі музичні зустрічі” концертом за участі симфонічного оркестру Кіровоградського музичного коледжу (художній керівник – заслужений діяч мистецтв України Лариса Голіусова), солістів нашої філармонії, лауреатів міжнародних конкурсів  – Олександра Безая та Анастасії Потоцької.
Спеціально запрошеною на відкриття гостею стала Олена Лютаревич-Марченко. Глядачі змогли почути різноманітні пісні у виконанні артистів під супровід оркестру.
Сайт «Перша електронна газета»17.05.2018 р.

* * * * *

 У Франківську відбувся ретро-виступ
10 травня у Івано-Франківській обласній філармонії в рамках всеукраїнського туру “Об’єднаймо Мистецтво України” відбулася зустріч із дирекцією Кіровоградської філармонії та колективом “Єлисавет-ретро”.
 
“Сьогодні філармонія може мати тісну співпрацю з іншими областями. І ця наша подорож об’єднує 5 міст України у любові до ретро-музики” – каже директор Кравченко Микола.
Під час турне музиканти вже виступили у Житомирі, Вінниці, Тернополі – інформує Галка.
Сьогоднішній концерт у Івано-Франківську дуже важливий, адже ретро-музика переживає не найкращі часи. Ця поїздка покликана здивувати і наблизити молодь до ретро музики – каже адміністратор колективу Богдан Швець.
Під час виступу “Єлисавет-ретро” виконали безліч українських та закордонних пісень.

Сайт «galka.if.ua»
10.05.2018 р.

* * * * *

 «Меломанів Кіровоградщини зачарували старі парасольки і плаття в горошок»
Ретро – магічний термін. Ретро – це старовина, але не старомодність. Ретро – це антикваріат, це класика, над якою не владний час. Ретро у музиці – це композиції, які попри поважний вік, постійно набирають у мережі мільйони переглядів та прослуховувань. Зібрав багато публіки і концерт «В стилі ретро» у Кіровоградській обласній філармонії.
Ностальгійну програму було створено з ініціативи директора філармонії Миколи Кравченка.  «Мелодія» радянських авторів Олександри Пахмутової і Миколи Добронравова у виконанні Олександра Безая, дует Едвіна та Сільви (Олександр Безай – Анастасія  Потоцька) з оперети  Імре Кальмана «Сільва»,  приречена на овації «Une vie d’amour» великого Шарля Азнавура (виконавці Олена Колосюк і Владислав  Бура)… Для дорослих глядачів - це щемливі спогади про дитинство та юність, коли ці  пісні постійно звучали з екрана. Для генерації мілленіалів (народжених після 2000 року) це, можливо, відкриття, що і до Ріанни, Монатика і Каменських теж хтось  гарно співав…
Глядачі аплодували добре відомим колективам обласної філармонії – ансамблям «Єлисавет-ретро» і «Концертіно», академічному театру музики, пісні і танцю «Зоряни», а також виконавцям, котрих на головній сцені  області багато хто бачив уперше. Це, наприклад, учасник всеукраїнських телешоу Олега  Мазура з ресторанним шансоном минулих  років.  Класичні танці (зокрема, самбу) показали тінейджери з танцювальних колективів «Олімп» та «Вікторія».  У дуже популярному багато десятиліть тому жанрі степ виконав хореографічні етюди  Володимир Єрмолаєв.
________________________________________
На ретро – концерті в Кропивницькому  публіка познайомилася з новим філармонійним вокальним ансамблем «Дежавю» (Віра Кузьменко, Олена Колосюк, Іванна  Клоц). Вони  в цікавому аранжуванні показали  простенький,  проте довговічний «Шар голубой» та  прозору й дзвінку «Зоряну ніч». Це тріо, а також солістка Тетяна Яковенко і виконавці танцю з парасольками вразили публіку  ретро – костюмами, що ніби зійшли з вистав часів Карпенка Карого чи з милих і добрих  фільмів – мюзиклів середини минулого століття.
Номери виконувалися українською, французькою, російською, італійською мовами, а також на ідиш.
Сайт «Акула» 06.05.2018 р.

* * * * *

 У Кропивницькому привітали жінок зі святом весни
У неділю, 4 березня, народний депутат України Станіслав Березкін привітав жінок з Кропивницького та області зі святом весни і вручив грамоти за високий професіоналізм та активну участь у житті місцевої громади.
“Дорогі жінки! Я радий вас сьогодні тут бачити і вітати з прийдешнім вашим днем – 8 березня. Ми вас любимо, цінуємо, поважаємо. Без вас ми просто не можемо жити. Ви надихаєте нас на нові звершення. Здоров’я вам, благополуччя, миру нашій державі”, – привітав жінок народний депутат України Станіслав Березкін.
Грамотами за високий професіоналізм та активну участь у житті місцевої громади нагородили:
Галина Мамадалієва  – мама Володимира Мамадалієва, підполковника Збройних Сил України, Народного героя України
Алла Поліщук – голова Кіровоградської районної державної адміністрації
Антоніна Червінська – народна артистка України, художній керівник академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни»
Алина Ткаченко – заступник директора з навчально-виховної роботи Новоукраїнського міського навчально-виховного комплексу
Оксана Маслюкова, начальник відділу регіонального розвитку, містобудування, архітектури та житлово-комунального господарства Компаніївської райдержадміністрації
Ніна Семашко – начальник відділу освіти виконавчого комітету Помічнянської міської ради
Олена Михайлова – начальник відділу культури, туризму та культурної спадщини Вільшанської районної державної адміністрації
Наталія Щічeнко – кeрівник гуртка цeнтру дитячої та юнацької творчості Бобринeцької об’єднаної територіальної громади
Наталія Бондаренко – художній керівник Кіровоградської обласної філармонії, заслужений діяч мистецтв України
Оксана Буртова – заступник директора Кіровоградської обласної філармонії по концертній діяльності
Ірина Полонська – заступник директора Кіровоградської обласної філармонії по роботі з дітьми
Після нагородження Кіровоградська обласна філармонія показала гостям концерт.

Сайт «Перша електронна газета» 6.03.2018 р.

* * * * *

 У Кропивницькому квітами та подарунками привітали
зі 100-річчям
«Кіровоградську правду»

На святкування прийшли працівники різних років: журналісти, редактори, верстальники. Ті, хто протягом всіх років працював над створенням видання. Також, були присутні керівники міста та області, представники офіційних установ, герої публікацій, колеги з інших редакцій. З часу народження газети у світ вийшло понад 22 тисячі номерів. Чотири покоління журналістів пройшли через редакцію «КП». А загалом працювало кілька тисяч працівників. Чотирьом журналістам «Кіровоградської правди» присвоєно звання Заслуженого журналіста України. «Ми до сторіччя «КП» готуватися почали задовго до цієї події. Ще кілька років тому. Це виражалося в проектах редакційних, які ми готували, і за 3 роки до сторіччя заснували особисту відзнаку редакційну «Герой КП». Протягом року ми пишемо про людей, які живуть поруч із нами, і на початку наступного року переглядаємо всі підшивки і визначаємо яскраві особистості. Потім вручаємо їм відзнаку. Останній напередодні  сторіччя був для нас відповідальний. Ми готувалися дуже інтенсивно. В кожному п’ятничному номері була рубрика «100-ліття КП». Ми переглянули підшивки за багато років, починаючи з 1945 року. Всі ці описи готували, згадували, про що писали в газеті тоді, про яких людей та події, як будувалося місто. Крім того, ми заснували кілька проектів, присвячених дітям. Це – «Іграшки рятують життя», «Привітай дитину з днем народження», «Диво під подушку» та інші. Вони і далі триватимуть у нас в газеті і не закінчаться зі сторіччям», -  зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП». До заходу редакція підготувала фотовиставку зі старих світлин редакційного колективу та сучасного колективу. Також, незвичний номер газети, стилізований під давнину, присвячений до 100-річчя з сучасним наповненням. В цьому номері спогади журналістів, які колись працювали в редакції, про їхні роки у газеті та побажання сучасному колективу. «Також, там є «Історія однієї світлини». Це про фотографа, на жаль, покійного, Василя Ковпака. На фото зображений маленький його син, який розповів нам про свого батька та про історію створення цієї фотографії», - зазначає Любов Попович, головна редакторка «КП». Гості приходили з квітами та подарунками та вітали редакцію газети. Очільник ОДА Сергій Кузьменко подарував символічний подарунок - кришталеве перо. Іменні годинники від міського голови Андрія Райковича вручили Любові Попович та Боячко Ганні.
Сайт «Гре4ка» 01.02.2018 року.

* * * * *

 Капела «Орея» привезла у Кропивницький
колядки різних країн світу
 
У рамках щорічної концертної програми “Різдзвяні передзвони” від Кіровоградскьої обласної філармонії, до Кропивницького завітала одна з найкращих хорових капел Європи “Орея”.
Житомирська хорова капела “Орея” представила свій різноманітний репертуар, що включає в себе твори українських та зарубіжних композиторів: від Ганни Гаврилець “у неділю рано” до Лінаса Рімса “Sanctus”.
Також  глядачі мали змогу ознайомитися з колядками різних країн світу в оригінальній обробці художнього керівника “Ореї” Олександра Вацека. Олександр Вацек розповідає, що в університеті він ненавидів хор і хотів зробити його цікавішим: “Під час навчання у Вінницькому університеті на музичному факультеті  я терпіти не міг хор, і завжди думав, як би зробити його цікавішим. Почав щось шукати, придумувати. Адже можна стояти на одному місці, але співати так, щоб людям хотілося б це слухати: щоб кожна мелодія, кожна фраза була від серця, з любов’ю. Хор має нести енергію, бути живим: десь тупнути ногою, десь поплескати – це все створює атмосферу”.

Сайт «Перша електронна газета»
18.01.2018 р.

* * * * *

 В Кіровоградській обласній філармонії відбувся черговий концерт із циклу вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони»
 
В Кіровоградській обласній філармонії відбувся черговий концерт із циклу вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони». Цього разу глядачів порадувала чудовим співом академічна хорова капела «Орея» Житомирської обласної філармонії. У першому відділенні хор виконав ряд різдвяних колядок. У другому ж відділенні звучала музика світової класики та твори сучасних композиторів. Після завершення концерту митрополит Іоасаф висловив подяку виконавцям за прекрасну запропоновану програму та побажав колективу подальших творчих успіхів.
 
Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ»
16.01.2018 рік.

* * * * *

Митрополит Іоасаф відвідав презентацію Різдвяного фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят»
 
16 січня, з благословіння та за підтримки митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, у Кіровоградській обласній філармонії відбулася презентація Різдвяного фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят», за участю дітей та молоді з інвалідністю. Організаторами проекту виступили: Кіровоградська єпархія Українська Православна Церква, Кіровоградська обласна громадська організація батьків дітей з інвалідністю «Серце матері», Благодійний фонд «Нескорені» та фотохудожник Лана Ковирьова.
 
Головна мета полягала в тому, щоб показати світлі, чисті душі діток та молоді з інвалідністю, які прагнуть жити повноцінним життям, котрі, як усі інші, хочуть мати хороших друзів, безперешкодно навчатися, грати в ігри, відпочивати, відчувати себе потрібним, розвивати свої таланти. Також у фотоісторії ми можемо побачити, яке місце та роль займає ангел-охоронець у житті людини.
Під час презентації глядачів вітали учасники народного ансамблю бального танцю «Конвалія». Цікавими були виступи вихованців Кіровоградської музичної школи №1 імені Генріха Нейгауза. Своїм співом та музикою порадували вокальні ансамблі «Сріблясті дзвіночки», «Музичне сяйво», «Перлинка» та струнний квартет.
Головною перлиною фотопроекту і фотоказки «Місто добрих янголят» стала незламна духом дівчина, відома фотомодель на візку, переможниця Всеукраїнського конкурсу краси «Краса без обмежень 2016», фіналіст і володар титулу «Міс Індивідуальність» І-го світового конкурсу краси серед дівчат на інвалідних візках, засновник і директор благодійного фонду "Нескорені" Оксана Кононець, яка поділилася враженнями від участі у фотосесії та побажала усім учасникам фотопроекту подальших успіхів та здійснення усіх мрій.
 
Своїми враженнями про особливості проведення фотопроекту «Місто добрих Янголят» поділилися її автори: фотохудожник Лана Ковирьова,  керівник Відділу релігійної освіти і катехізації Кіровоградської єпархії Української Православної Церкви протоієрей Іван Шемедюк, голова Кіровоградської обласної громадської організації батьків дітей з інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута.
Керуючий Кіровоградською єпархією Української Православної Церкви митрополит Кіровоградський і Новомиргородський Іоасаф привітав усіх учасників з відкриттям особливого Різдвяного фотопроекту. Після вітального слова митрополит Іоасаф вручив грамоти і подяки усім хто працював над реалізацією фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят».
Також співорганізатор проекту голова  Кіровоградської обласної громадської організації батьків дітей з інвалідністю «Серце матері» Людмила Шукрута висловила подяку митрополиту Іоасафу за постійну та активну підтримку сімей, які виховують дітей та молодь з інвалідністю та вручила грамоту.
Під час презентації фотопроекту і фотоказки «Місто добрих Янголят» проходив збір коштів на чергову, планову операцію для Лісоволенка Дениса з багатодітної сім?ї. В кінці свята організатори передали кошти, близько 2000 грн для Дениса.
Після офіційної частини відкриття було пригощення чаєм та солодощами. Для дітей провели новорічні майстер-класи.

Сайт «Кіровоградська Єпархія УПЦ»
16.01.2018 рік.
 

* * * * *

Як у Кіровограді презентували проект «Місто добрих янголят».
 
В обласному центрі у залі філармонії відбулася презентація проекту «Місто добрих янголят» сьогодні, 16 січня. Про це повідомляє DOZOR.
Так, під час заходу відбулася презентація фото-проекту та книги з однойменною назвою «Місто добрих янголят». До створення проекту долучилася Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви, Кіровоградська обласна громадська організація «Серце матері», а також фотограф.
«Сьогодні у нас подвійне свято, оскільки ми презентуємо і фотопроект, і книжку «Місто добрих янголят». Це добре велике свято, під час якого ми показуємо  наших діток, як янголяток. Ми починали працювати над проектом півроку тому. Тут задіяні діти з інвалідністю і здорові діти.  Локації для фото були у філармонії, в музеї, а також у фотостудії. Редактор книги – священик Іван Шемедюк. Наразі ми випустили 40 примірників книги «Місто добрих янголят», які подаруємо  дітям – учасникам проекту та нашим благодійникам. У проекті взяли участь 35 діток з особливими потребами, а також здорові діти», - розповіла голова ГО «Серце матері» Людмила Шукрута.
Відкрила захід переможниця Всеукраїнського конкурсу краси «Краса без обмежень 2016», фіналістка і володарка титулу «Міс Індивідуальність» І світового конкурсу краси серед дівчат на інвалідних візках - Miss Wheelchair World 2017 Оксана Кононець.
«Я дуже рада бути поруч з вами. Впевнена, що янголи живуть серед нас і вважаю, що янгол-охоронець є у кожного. У дітей можна багато чому повчитися і головне – це доброта», - звернулася до присутніх фотомодель.
«У ці дні, починаючи від 7 і до 20 січня, як і тисячу років тому, наш народ святкує Різдво Христове, оскільки це надзвичайна подія для людства. Протягом усіх цих століть люди збираються, щоб подарувати один одному радість, оскільки радіти одному неможливо. А коли люди разом, то радість примножується. Сьогодні особливий день, коли вкотре у філармонії ми зібралися з дітками, які опинилися у складних життєвих ситуаціях. Ми вважаємо своєю повинністю, щоб цих дітей не оминути увагою, щоб вони відчули радість спілкування, щоб вони ніколи не почували себе залишеними. У даній виставці зображені усі найкращі моральні якості людини», - зауважив під час заходу митрополит Кіровоградський  і Новомиргородський Іоасаф.
У ході презентації проекту перед присутніми виступили маленькі вокалісти та музиканти. Також було відкрито благодійний ярмарок, під час якого збирали кошти на операцію для хворого хлопчика з багатодітної сім’ї Дениса Лісоволенка.

ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR»
16. 01. 2018 рік.

* * * * *

 Сотні кіровоградців взяли участь у «Різдвяних передзвонах»
 
У Кіровоградській обласній філармонії відбулося відкриття щорічних традиційних вечорів духовної музики «Різдвяні передзвони» вчора, 9 січня.
Про це повідомляє DOZOR.
Організаторами заходу виступили Кіровоградська єпархія Української Православної Церкви та Кіровоградська обласна філармонія. Зал був заповнений сотнями людей як з обласного центру, так і з районів Кіровоградщини. Традиційно вхід на захід був вільним.
Так, присутнім презентували театралізоване дійство  «Новонароджений Христос у віках», у якому брали участь, зокрема, й священики,  військові, талановиті учні недільних шкіл міста.  Перед очами глядачів промайнула вся історія християнства: від Різдва Христового, поклоніння Йому пастушків та волхвів, гонінь християн перших століть, через історію православ?я на Русі та гонінь в часи атеїстичної комуністичної влади і до наших днів. Між актами вистави хори соборів міста співали колядки та різдвяні пісні. Одну з найулюбленіших колядок українців «Добрий вечір тобі, пане господарю» співав увесь зал стоячи.
 «Сутність даного проекту полягає у продовженні благочестивих традицій та звичаїв нашого народу в прославленні Світлого Христового Різдва колядками, вертепами та інсценізаціями на духовну тематику, долученні всіх до розвитку культурної спадщини нашого краю.  Метою заходу є принесення різдвяної радості, щастя та душевного миру всім учасникам та глядачам. І такі вечори дають людям духову наснагу та втіху, підносять душу до небесного», - розповів у коментарі прес-секретар Кіровоградської єпархії УПЦ Іоанн Ганчин.
Після завершення концертної програми регенти хорів отримали відзнаки від митрополита Кіровоградського і Новомиргородського Іоасафа, а маленькі артисти – солодкі подарунки.
«Всіх щиро вітаю зі святом!  Різдво Христове  - це акт втілення Божої любові, це любов Божа в дії. Господь послав Свого Сина, щоб врятувати людину. Ми знаємо, як це відбулося. Багато тисячоліть людство чекало на цю подію, її передбачали пророки. Та сьогодні ми святкуємо Різдво не як подію, яка відбулась одного разу: у  наших серцях щороку народжується Господь. Вітаю всіх вас з цим величним святом, з втіленням Бога, бажаю, щоб новий рік став для нас роком Божого благовоління, роком миру, порозуміння та успіху, щоб всі ми зберегли єдність духу в мирі», -  привітав митрополит.
Як зазначили організатори, даний різдвяний вечір є тільки початком  циклу «Різдвяні передзвони». Так, у суботу, 13 січня, для дітей покажуть виставу «Попелюшка». Початок ?о 13:00.
?У вівторок, 16 січня, о 12:00 відбудеться презентація фотоказки і соціального фотопроекту «Місто добрих янголят», а о 18:30 гості заходу можуть прослухати концерт академічної хорової капели «Орея».
?У четвер, 18 січня, о 14:00 гостям філармонії презентують мистецький проект «Діти для дітей», а у неділю, 21 січня, у філармонії відбудеться концерт учасника шоу «Голос країни», священика Олександра Клименка.
 
ІНФОРМАЦІЙНИЙ МЕДІАПОРТАЛ «DOZOR»
10.01.2017 рік.

* * * * *

 Нинішній рік – щедрий на визначні дати для Кіровоградської обласної філармонії. Одну з них – 45 років створення камерного оркестру «Концертіно» обласної філармонії - відзначили шанувальники камерної музики вчора.
За майже півстолітню історію оркестру не раз змінювався склад музикантів, на зміну засновнику і багатолітньому керівнику колективу Юрію Хілобокову  прийшла не менш талановита його донька Наталя, проте незмінною залишається любов шанувальників до прекрасної музики і «Концертіно».
Святковий концерт не став винятком із тисяч інших концертів колективу – в залі був аншлаг. Чимало вдячних слів і щирих побажань з нагоди ювілею звучало від представників влади, від керівництва філармонії, від відомих композиторів. Але найдорожчими для усіх музикантів оркестру були оплески і квіти від шанувальників.
Звучали для когось такі знайомі твори Баха, Моцарта, Вівальді, Бетховена, а хтось вперше відкрив для себе камерну музику, але всі глядачі в залі були зачаровані шедеврами класичної музики.
-    Я не вперше на концерті камерного оркестру. Щоразу приходжу із задоволенням послухати класичні твори. На диво вони такі сучасні. Багато людей кажуть, що не люблять класичну музику, не розуміють її, але повний зал філармонії демонструє скільки людей її любить і розуміє. Дуже добре, що обласна філармонія пропагує не тільки модні тенденції сучасного шоу-бізнесу, а дає можливість шанувальникам будь-яких жанрів насолодитися улюбленою музикою, - поділилася враженнями від концерту кіровоградка Наталія Соменко.
-    Скажіть, чи часто у своєму житті ви можете побачити живий виступ таких мега-зірок як піаніст Сергій Григоренко? Їх частіше бачать у мюзік-холах в Європі! А тут така можливість почути віртуозну гру в рідному місті! Керівник обласної філармонії Микола Кравченко дуже правильно робить, що не тільки зберіг, а й дає можливість розвиватися і популяризувати класичну музику. Завжди треба прагнути до вдосконалення, а не до спрощення, треба рости до класики, бо вона вічна, - каже глядачка Оксана Петренко.
-    Приємно було не тільки слухати музику, а й бачити гарно вбраних музикантів. Заступник губернатора Сергій Коваленко сказав на сцені, що обласна влада подарувала оркестру нові костюми. Це гарний знак. Отже там розуміють, що культуру треба підтримувати не тільки на словах, а й на ділі. А «Концертіно» бажаю радувати своїх шанувальників ще багато-багато років, - побажала музикантам кіровоградка Валентина Шевченко.

Газета «Кіровоградська правда»

* * * * *

Осінь, музика, ювілей...
Цьогорічна філармонійна осінь щедро дарує своїм шанувальникам свято музики, пісні, талантів... Не став винятком і ювілейний концерт камерного оркестру обласної філармонії «Концертіно», який зібрав чимало любителів класичної музики. 45-річчя – ніби і невелика дата, але скільки всього зроблено, скільки пройдено і досягнуто. Про це у своєму привітальному слові сказав директор філармонії Микола Кравченко, а перший заступник голови облдержадміністрації Сергій Коваленко побажав колективу любові шанувальників, успіхів та натхнення, вручивши ювілярам грамоти та подяки від обласного керівництва. Ну а нові концертні костюми як подарунок від влади, які глядачі мали змогу оцінити, теж не були зайвими.
Урочиста частина швидко закінчилася, надаючи змогу  глядачам поринути у чарівний світ  музики. А насолодитися шанувальникам класики цього вечора було чим – Моцарт, Чайковський, Шопен, Шнітке та ін. у бездоганному виконанні ювілярів задовольняли слух  гостей філармонії. До речі, привітати «Концертіно» приїхав сам всесвітньо відомий італійський композитор Антоніо Віларді, твори якого «Мама» і «Зима» прозвучали у концерті. Публіка тепло зустрічала кожен виступ оркестру, даруючи аплодисменти, овації і традиційно квіти.
Хотілося б зазначити, що «Концертіно» часто співпрацює з відомими музикантами з усієї України, концерти яких так полюбляє кропивницька публіка. Тому і привітати колег приїхали лауреати міжнародних конкурсів Сергій Григоренко та Андрій Рахманінов, котрі подарували публіці незабутні номери у своєму виконанні. Квіти, овації стали заслуженою нагородою митцям.
Ну а арії у виконанні молодого соліста оркестру обласної філармонії Олександра Безая, перший сольний концерт якого пройшов нещодавно, стали справжньою родзинкою заходу. Ця зірка, що сходить, впевнена, ще покаже себе не лише на обласній сцені.
Хотілося б побажати колективові «Концертіно» і його художньому керівникові Наталії Хілобоковій і надалі тримати цю високу планку, творчих злетів, любові глядачів,успіхів та натхнення.

    Газета «Нова Газета»

* * * * *

 Магія голосу, самовідданого виконання та харизми
По-іншому і не скажеш – ніби якісь причаровані виходили глядачі після першого сольного концерту молодого вокаліста обласної філармонії, але багатократного лауреата міжнародних та всеукраїнських конкурсів Олександра Безая з програмою «Solo Classic», яка відбулася нещодавно у Кропивницькому в Обласній філармонії. Виступ артиста перетворився на справжнє шоу, в якому взяли участь симфонічний оркестр музичного училища (директор і диригент  Лариса Голіусова), камерний оркестр «Концертіно» (художній керівник Наталя Хілобокова), ансамбль бального танцю «Конвалія» (художній керівник Ігор Спінул), мішаний хор КМУ (керівник  Надія Шост), а також лауреат міжнародних конкурсів Анастасія Потоцька, котра стала справжньою перлиною концерту і зірвала шквал аплодисментів і бурю емоцій у публіки.
Протягом всього дійства Олександр не втомлювався дивувати і вражати глядачів. Від зворушливих, замріяних «Ніч яка місячна», «Ой ти дівчино з горіха зерня», «О Маританна», «Ты моя мелодия» до пристрасних, харизматичних «Тореадора», «Люди гибнут за металл» з опери «Фауст», а ефектний вихід артиста посеред зали у масці і плащі з арією Містера Ікса взагалі довів публіку до шаленства – аплодисменти, море квітів, вигуки браво стали заслуженою нагородою молодому таланту.
Дуетне виконання пісні «Місяць на небі, зіроньки сяють»  Олександра Безая і Анастасії Потоцької взагалі нікого не залишило байдужим. Кохання, тепло, ніжність відчувалися у кожному слові, у кожному рухові, їм вдалося достукатися до сердець глядачів, публіка вірила артистам і була вдячна за неповторні емоції.
Кульмінацією концерту стало виконання завершальної композиції «Балада про Україну», що просто підняла всю залу. Це стало ніби гімном, наскільки  сильно, емоційно і зворушливо звучала пісня. Кінець концерту, а публіка не розходиться під враженнями того, що відбувалося на сцені, ніби зачарована, прагне продовження. Справжня магія високого мистецтва. Виконання на біс трохи привели глядачів до тями, проте, виходячи і ділячись враженнями, публіка ще довго не могла оговтатися від почутого і побаченого.
Підсумовуючи, хочеться сказати, дебютний концерт пройшов із великим успіхом. Гордість проймає за талановитого земляка (Олександр родом із Знам’янки), хай і надалі успіх і аншлаги супроводжують співака. Так тримати!                                                                                         Газета «Нова Газета»

* * * * *

 Мистецький проект «Відкриваємо нові таланти»
фінішував у Кропивницькому

Учора, 12 жовтня, у Кіровоградській обласні філармонії відбувся заключний етап проекту «Відкриваємо нові таланти», який напередодні пройшов через кожен район області. Із цього підсумкового концерту стартував концертний сезон дитячої філармонії.
Мистецький проект «Відкриваємо нові таланти» у рамках культурно-мистецької акції «Майстри мистецтв – дітям» розпочався у 2013 році. Його ініціювали Кіровоградська обласна філармонія спільно з департаментом культури та управлінням освіти КОДА, аби знаходити в області талановиту молодь.
Протягом 2016-1017 в рамках мистецького проекту «Відкриваємо нові таланти» у районах провели 25 концертів. Свої таланти показували кращі художні колективи і солісти позашкільних закладів освіти і культури області спільно з професійними колективами і солістами Кіровоградської обласної філармонії.
За цей час у мистецькому проекті взяв участь 101 колектив, а це понад 1000 дітей учасників. Кращі 20 колективів області з 11 районів приїхали на офіційне відкриття 27-го концертного сезону обласної дитячої філармонії у Кропивницькому. Зокрема, виступали дітки з Маловисківського, Долинського, Онуфріївського, Знамянського, Новоукраїнського, Новоархангельського, Гайворонського, Бобринецького, Олександрійького, Компаніївського, Кіровоградського районів та м. Олександрія, м. Кропивницький, м. Світловодськ і м. Знам’янка.

* * * * *

 Святковий концерт творчих колективів та солістів Кіровоградської обласної філармонії у рамках відкриття 72-го концертного сезону приємно вразив.
По-перше, молодим складом виконавців, по-друге, різноманіттям номерів та композиціями.
Дуже сподобався виступ камерного оркестру «Концертіно», де солісткою була Діана Любіченко (скрипка). Її мелодія принесла духовне задоволення та справжнє музичне захоплення. Під час виступу просто хотілося насолодитися мелодією та забути за все. Мабуть, це справжня нагорода як для виконавця, так і для слухача.
Не менш приємним був виступ дебютантки філармонії Олени Колосюк, яка запалила зал піснею Христини Соловій «Тримай». Витончений голос, неймовірна сила та гарне українське вбрання – все це дуже точно підкреслювало загальний мотив пісні.
Як побажання, хотілося б, щоб перший виступ звучав все ж таки українською мовою, а не російською. Тут мова йде не про ситуацію в країні, а про домінування та пропагування української мови над всіма іншими.
Хочеться додати, що відкриттям було й ставлення залу до виступаючих. Після кожного номеру запрошені щедро дарували оплески та схвальні вигуки творчим колективам. Особливо це відчувалося під час виступу                        Владислава Бураги, який присвятив пісню нашим захисникам на сході. Під час виступу люди з перших рядів підспівували разом з Владиславом. Хотілося, щоб таких номерів було більше.
Приємним є також те, що виступи були не переобтяжені та чергувалися одне з одним. На зміну сумним та душевним композиціям приходять без перебільшення танцювальні, як це було у колективу «Єлисавет-ретро».  
Дуже приємно було бачити академічний театр музики, пісні і танцю "Зоряни" з їх різноманіттям номерів.
Виступи можна вважати вдалими, якщо їх пам’ятаєш через декілька днів, а мелодії та слова наспівуєш під час буденної роботи. Саме так було з відкриттям театрального сезону «А музика звучить…». І музика звучала!

Аліна Каплій, сайт «Гре4ка»

* * * * *

 У ЗАХВАТІ ВІД КОНЦЕРТУ. У ЗАХВАТІ ВІД ВИКОНАВЦІВ
Завжди з величезним задоволенням відвідую концерти колективів Кі-ровоградської обласної філармонії. Я не можу віддати перевагу якомусь одному з них над іншими. Мене завжди бере у полон віртуозна гра музикантів із камерного оркестру «Концертіно», сповнюють величезною гордістю за Україну та її чудовий народ виступи академічного театру музики, пісні та танцю «Зоряни». Концерти ансамблю «Єлисавет-ретро» заряджають величезною позитивною енергією й оптимізмом, упевненістю, що у нас усе ще буде дуже добре.
Рада, що в  нашій філармонії, крім чудових колективів, зібралися ще й надзвичайно талановиті солісти. Такі, як Народний артист України                 Сергій Дьомін, Олександр Безай, Ярослав Страшной, Іванна Клоц, Артем Гасленко, Олена Колосюк та інші. Дивуюся вмінню директора філармонійного закладу Миколи Кравченка та художнього керівника Наталії Бондаренко організувати творчу діяльність на високому рівні. Недаремно ж наші солісти з успіхом гастролюють за кордоном, беруть участь у дуже престижних міжнародних конкурсах і стають їхніми лауреатами.
Мені подобається, коли всі філармонійні колективи та солісти збира-ються в одному гала-концерті. Як було сьогодні на перегляді програми із гарною назвою «А музика звучить...», який зібрав повну глядацьку залу, а його виконавці - багатий урожай дружних оплесків, що незмінно переходили в овації та не давали ведучій оголошувати наступний номер, і криків «Браво!». Дійсно, наші артисти були на висоті!
А співачка Олена Колосюк, як виявилося, цього листопадового вечора вийшла на сцену обласної філармонії вперше. Глядачі глибоко прониклися тим, про що натхнено співала дівчина, й дали високу оцінку її майстерності та чудовому голосу своїми гучними – аж до болю в долонях -  оплесками. В тих оплесках був і мій внесок.
Я з задоволенням відкрила для себе нову ведучу обласної філармонії Ірину Погребняк, яка є чудовим майстром розмовного жанру. До глибини душі вразило виконання нею вірша «Україно, п’ю твої зіниці...». Та ще й під музичний супровід «Концертіно». Таке поєднання посилює кожен із жанрів, тому його варто практикувати й надалі.
Не можу оминути виступ на концерті Вдалислава Бураги, учасника багатьох мистецьких проектів філармонії. Він виконав лише одну пісню, але ЯКУ! Проникливі слова, котрі викликають сльози (як добре було без війни, як важко жити, коли  «говорить» зброя)», чудова музика, пристрасне виконання. І нерозуміння слухачів, чому Владислав порадував їх лише однією піснею в своїму виконанні.
Бажаю артистам філармонії великих творчих успіхів і щоб їхня копітка творча праця була не тільки щедро винагороджена їхніми шанувальниками (що на сьогодні вже є), а й належно оцінена державою. А нам, глядачам, - побільше б зустрічей із улюбленими колективами та солістами філармонійного закладу!

Ольга Бондаренко, кореспондент газети «21-й канал».

* * * * *

 Старт нового сезону – особливе свято

Кілька років поспіль маю за честь бувати на концертах за участю солістів та колективів Кіровоградської обласної філармонії. Кожного разу це особливі вечори, які  залишають по собі яскраві враження. Відкриття нового концертного сезону – це довгоочікуване свято осені, яке щороку збирає аншлаг у затишній залі. Кожного разу чекаєш вже улюблених номерів та новинок, разом з тим бачиш новий крок у вдосконалені таланту та майстерності артистів.
Офіційний старт 72- го сезону, як на мене, був сповнений теплою, душевною атмосферою. Як глядач, може впевнено сказати, я побувала на родинному святі, де почуваєшся вільно, насолоджуєшся моментами. Безцінними є щирість від публіки та артистів, а також мурахи по шкірі, що з’являлися через загальний настрій у філармонії та талант наших земляків. Концерт пройшов для мене на одному подиху. Характер кожного виступу підкреслювали світлові ефекти. Лише було шкода, що не всі солісти філармонії цього вечора виступили. Проте з іншої сторони, це додало бажання завітати на подальші концерти, аби побачити й їх.
За специфікою роботи журналіста, звикла прислухатися не лише до своєї думки, але звертати увагу до думок людей. Під час урочистого заходу поряд зі мною (позаду та попереду) сиділи люди, що не стримували своїх емоцій та майже весь концерт коментували. Радіє, що коментарі були позитивні: «Ось ця дівчина гарно співає», «О, мій улюблений співак виступає», «Це нова солістка? Що й сказати – талановита», «В мене мурахи по шкірі», «І все ж, наші «Зоряни» - найкращі» і т.д.
Особисто для мене, аби сповна відчути атмосферу свята, важливо побачити, що відбувається за лаштунками. Цього вечора, у першу чергу побачила єдність, легке хвилювання не лише дебютантів, але й відомих артистів. Це свідчить про те, що відкриття сезону – вагома подія для кожного.  Варто сказати і про дружбу між колективами, які підтримували один одного. Тому може сказати, що це не просто один великий колектив професіоналів, а перш за все – дружня команда та навіть справжня творча сім’я. Дуже хочеться побажати, щоб наша обласна філармонія і надалі була такою дружньою, щирою та вражаючою. Успіхів Вам, творчих звершень, та щоб врешті решт українська влада гідно підтримувала культурну сферу держави.

Щиро, Ксенія Куприненко!  
 

* * * * *


 

Дошка оголошень

 
Квитки продаються у касах філармонії та
в кіоску біля готелю "Київ". Телефон каси 24-12-03
моб. 0662359341

Вакансії


 

Інформація


 
 

Наша адреса

Україна, 25002,
м. Кіровоград,
вул. Кавалерійська (Орджонікідзе), 8,
тел. 24-12-06

  Наш канал на YouTube
"Кіровоградська обласна філармонія"
Email: filarmonya.kr@ukr.net
Website: www.filarm.kr.ua

Відеоанонс

Державні закупівлі

 

Статистика

Користувачі : 7806
Зміст : 74
Посилання : 6
Переглянути хіти змісту : 442701

Хто на сайті

На даний момент 32 гостей на сайті

www.filarm.kr.ua

JoomlaWatch Stats 1.2.9 by Matej Koval